Išmanieji telefonai ateityje: integruotos SIM kortelės, dirbtinis intelektas ir paslėpta klaviatūra  (0)

Pastarojo dešimtmečio Nokia istorija parodė, jog jei gamintojas nedaro jokių pokyčių savo produktuose, kai jie dar yra populiarumo viršūnėje, tai vėliau jau niekas nebesivargins prisiminti nei šių gaminių, nei pačios kompanijos.Kitoms mobiliųjų telefonų kompanijoms Nokia kritimas žemyn buvo rimta pamoka, kurią išmokusios jos dabar karaliauja išmaniųjų rinkoje, tačiau tuo pačiu prisimena, kad kurti inovacijas yra būtina siekiant išgyventi. Su šia mintimi apžvelkime daugiausiai žadančias ir jau į dienos šviesą žengiančias išmaniųjų funkcijas, kurios lems naują technologijų šuolį.

E-SIM kortelė – nėra SIM kortelės?

Taip, SIM kortelės pamažu taps elektroninėmis, tačiau žodyje E-SIM esanti raidė E labiau reiškia Embedded (integruota) nei Electronic (elektroninė). Kalbant paprastiems žmonėms suprantamais terminais, E-SIM kortelę turės kiekvienas naujas išmanusis telefonas ir jos nebus galima išimti - naujosios kortelės bus integruota išmanaus telefono dalis.

Vartotojai lengvai galės keisti mobiliojo ryšio operatorių skirtingose valstijose ar šalyse. Šios E-SIM technologijos dėka nebereikės naudoti įprastų plastikinių SIM kortelių, todėl tai sutaupys nemažai pinigų, kurie išleidžiami jas gaminant.

Kadangi E-SIM kortelė bus integruota į naujus telefonus, tai reiškia, jog turėsite įsigyti naują išmanųjį su E-SIM, nes dabartiniai telefonai neveiks su naująja kortele. Apple ir Samsung kompanijos jau dirba ties šia naujove ir mes neabejotinai išgirsime šiek tiek naujienų apie vykdomą progresą maždaug 2016-ųjų viduryje. Visi viliamės, kad darbai eisis puikiai ir po keletos metų E-SIM kortelės technologija pasaulyje bus toks pat standartas kaip kad šiuo metu yra įprasta SIM kortelė.

Dirbtinio intelekto virtualus asistentas

Žmonės neretai puola įrodinėti, kad Siri, Cortana ir Google geriausiai atlieka savo darbą balso kontrolės funkcijose, bet  lygiai taip pat turime pripažinti faktą, jog technologijos visąlaik eina į priekį ir efektyviausi sprendimas šioje srityje dar nerasti iš viso. Tarkim, kompanija Apple įnirtingai dirba tobulindama virtulų asistentą Siri, siekdama suteikti telefono savininko balso atpažinimo funkciją. Žinoma, prietaisas turėtų klausyti tik savo savininko balso komandų. Google inžinieirai irgi stengiasi sukurti panašų produktą.

Dirbtinio Intelekto (DI) technologija pamažu integruojama į išmaniuosius telefonus ir dabar virtualus asistentas daugiau nebus įvardijamas kaip šis tas iš ateities. Turėsite galimybę duoti sugalvotą vardą savo virtualiam asistentui, be to galėsite su juo bendrauti natūraliai, lygiai taip pat, kaip bendraujate su kitais žmonėmis. Dirbtinis intelektas mokysis bendraudamas, o tai reiškia, jog galėsite išugdyti jį pagal savo poreikius. Visus išgirstus naujus žodžius ir posakius jis panaudos savo asmenybės vystymui.

Pavyzdžiui, jei pasakysite – „Gerai, Google, kada man susitikimas su Jonu?“,  Jūsų virtualusis asistentas atsakytų – „Susitiksi su juo rytoj anksti ryte per jogos užsiėmimą. Ar norėtum, kad pažadinčiau tave anksčiau ir priminčiau kokius pusryčius turi suvalgyti prieš treniruotę? O galbūt nori, kad praneščiau jam, jog susitikimas atšaukiamas?“ Ir panašu, jog jau po kelerių metų visa tai taps realybe.

Po ekranu paslėpta klaviatūra

Tos dienos jau praeity, kai išslenkančios klaviatūros dar būdavo naujovė mūsų kasdienybėje. Šiuo metu sudėtinga būtų rasti ką nors, kas dar naudotų tokį telefoną, o vienintelė šiai dienai prieinama alternatyva - virtuali klaviatūra ant telefono ekrano. Na, o tiems prisiekusiems realių klaviatūrų gerbėjams Tactus Technology turi pasiūlyti šį tą itin keisto.

Ką pasakytumėte apie tikrą realią klaviatūrą, kuri stebuklingai pasirodytų ant Jūsų išmaniojo telefono ekrano? O jei dar galėtumėte fiziškai paspausti mygtukus ir juos jausti visai kitaip nei įprasta naudojantis virtualia klaviatūra? Vaikinai iš Tactus Technology panaudojo specialią medžiagą, kuri paslepiama nematomose kišenėlėse ekrano paviršiuje. Taigi, kai Jums prireikia ką nors parašyti naudojantis šia klaviatūra, tos nematomos kišenėlės iškart užpildomos specialiu skysčiu ir taip ant išmaniojo telefono ekrano iškyla tikros klaviatūros mygtukai.

Nenustebkite, tai nėra technologija iš kitų kosmoso civilizacijų, taip pat tai ir ne konceptas. Šis išradimas jau buvo pristatytas rinkai Phorm vardu, kaip labai brangus iPad Mini įdėklas. Anksčiau ar vėliau ši technologija pasieks masinio gaminimo lygį ir išmanieji su paslėpta realia klaviatūra taps prieinami kiekvienam iš mūsų.

Aut. teisės: Telefonai.eu
Telefonai.eu

(30)
(3)
(27)

Komentarai (0)