Robotai langų valytojai: ką geriausio galima įsigyti 2016 metais (Video)  (1)

Įsigyti langus (tame tarpe ir kitus stiklinius paviršius, pavyzdžiui vitrinas ar veidrodžius) valančių robotų dabar labai paprasta – jais prekiauja praktiškai visos specializuotos lietuviškos robotų parduotuvės ir didesni elektronikos centrai. Tiesa, neverta tikėtis ypač didelio asortimento – tai specifinis produktas, dar tik besiskinantis kelią į populiarumo viršūnę. Tačiau norint išsirinkti tinkamiausią robotą vis tiek reiktų šiek tiek pasidomėti jų galimybėmis, kad pirkinys netaptų dideliu nusivylimu ir tam puikiausiai pravers ši robotų rinkos apžvalga.


Ieškantiems pigiausio ir nebijantiems rizikos: „No name“ robotai. Jeigu esate tie pirkėjai, kurie visada ieško pačių pigiausių pasirinkimų, tuomet šis skyrelis būtent jums. Deja, daug gerų žinių neturėsime –praktiškai visose  lietuviškose parduotuvėse prekiaujamų robotų valytojų kainos yra labai panašios, o asortimente – tik pasaulinio lygio pripažintų gamintojų modeliai.

Tačiau tie, kas ieško, suranda ir kitokių variantų. Visų pirma, neretai pasirodo skelbimai su ypač pigiais robotais langų valytojais, kaip du vandens lašais panašiais į garsiuosius „Hobot“ ar kitokius robotus. Tuos pačius pasiūlymus galima surasti ir panaršius po stambias užsienio elektronines parduotuves.

Tačiau tik pastabesni pirkėjai atkreipia dėmesio, jog šių robotų nepuošia joks logotipas, nors ir netrūksta užrašų, dažniausiai neįskaitoma kinų kalba. Tai taip vadinami „No name“ produktai, didžiuliais kiekiais gaminami Kinijoje. Pasiūloje dabar ypač padaugėjo „No name“ robotų, iš išvaizdos labai panašių į visame pasaulyje išgarsėjusį „Hobot – 188“. Tačiau išvaizda dar ne viskas – net ir rusiškus „žigulius“ galima pagražinti iki „BMW“, bet iš tikro kaip buvo „žiguliais“, taip ir liks.

Tas pats ir su „No name“ robotais. Nors išsamių apžvalgų jiems niekas nerengia, tačiau rimtai prisėdus prie interneto, galima surasti atsiliepimų apie tokius pirkinius įvairiuose forumuose ar komentaruose. Nuomonių pačių įvairiausių – nuo epitetų, kaip kad „visiškas šlamštas“ iki atsargesnių vertinimų, jog „nors ir keistai burzgia, bet kažkiek valo“. Net ir tais atvejais, kuomet techninė „No name“ roboto įranga dar veikia pakenčiamai, visiškai prasti popieriai su roboto valdymo programa – valymo metu ji ne tik „pakimba“, bet dažnai pamiršta kur ir ką valė, o ko dar nenuvalė.  

Žinoma, iš pavienių atsiliepimų labai sunku vertinti ar visi „No name“ robotai yra tokie, tačiau vienas dalykas tikrai aiškus – tai tikrų tikriausia loterija. Ne tik neaišku, ar jis veiks, o jei veiks, tai ar kokybiškai ir kiek laiko. Trumpai tariant – skelbimuose aptinkame „No name“ robotai tinkami tik tais atvejais, jei mėgstate loteriją, nesigailite dėl visiškai nevykusių pirkinių, o nesėkmės atveju kišenė dėl to nepatiria jokio streso.  Jeigu nesate toks pirkėjas, be jokių abejonių rekomenduojame rinktis kažką iš žinomų ir už savo produktų kokybę garantuojančių gamintojų.

Plačiausias asortimentas, bet ne pati aukščiausia valymo kokybė: „Winbot“ robotai. Lietuviškose parduotuvėse bene gausiausią robotų asortimentą sukuria kinų kompanija „Ecovacs“ – ji jau eilę metų gamina „Winbot“ serijos langų valytojus. Pirmasis originalus šios kompanijos robotas „Winbot 7“ buvo pristatytas 2013 metais ir net dabar šios serijos modeliai vis dar yra prekyboje. O pagrindinis „Winbot 7“ privalumas – ypač maža kaina lyginant su kitais „brandiniais“ robotais. Tačiau ir techninės charakteristikos – pačios kukliausios. Per paskutinius 3 metus „Ecovacs“ nesnaudė ir tobulino savo gaminį – taip prekyboje atsirado gerokai tobulesni, bet ir brangesni 8-tos ir galiausiai 9-tos serijos modeliai.   

Skirtingai nei „No name“ robotai,  jokie „Winbot“ serijos modeliai neturi charakteringų ir ypač erzinančių programinių problemų. Jie nestringa, nepamiršta nevalytų plotų ir sistemingai švarina visą lango paviršių nuo viršaus iki apačios. Kaip ir kiti rinkoje esantys robotai, paviršių valo su plaunamomis šluostėmis – jos nesisuka, o tiesiog trina valomą paviršių roboto judėjimo krytimi.

Taip pat problemų nekelia ir jų techninė įranga – neskaitant neišvengiamo pavienio gamyklinio broko, vartotojai nesiskundžia sisteminėmis problemomis.  

Su kiekviena nauja karta sistemingai gerinama roboto navigacija – skirtingai nei ankstesni modeliai, naujausias „Winbot W930“ turi tokias navigacijos funkcijas kaip „Pathfinder“ bei „SmartMove“ ir pasižymi 4 pakopų valymo algoritmu (senesni modeliai turi 3 pakopų algoritmą). Taigi, su kiekvienu nauju modeliu tai vis tobulesnis ir protingesnis robotas (žinoma, ir brangesnis), tačiau kaip galima nuspėti, kritikos jiems netrūksta.

Taupydami laiką, neaprašinėsime visų „WinBot“ modelių trūkumų – nors nėra jų labai daug, tačiau daugelis turi tas pačias charakteringas bėdas kaip ir naujausias „Winbot W930“, o senesni modeliai dar papildomai ir tas, kurios šiame modelyje jau išspręstos. Tiesa, ši tendencija negalioja kalbant apie kainą – kuo modelis senesnis, tuo pigesnis už naujausią „Winbot W930“. Pastarojo roboto kaina dažnai atšaldo net ir karščiausius „Winbot“ gerbėjus.

Be to, nelabai maloniai nuteikia ir bendras svoris - „Winbot W930“ sveria net 2,35 kg, kai pagrindinis jo konkurentas „Hobot - 188“ - tik 0,93 kg. Jeigu langai nedideli ir sunkiau prieinami, „Winbot W930“ sukels daugiau rūpesčių, nei duos naudos.  

O ypač nemaloni  visų „Winbot“ robotų savybė, ypač erzinanti moteris – po valymo liekantys nežymūs dryželiai. Kad ir kaip „Ecovacs“ inžinieriai tobulina programinę įrangą bei valymo pakopas, niekaip nepavyksta išspręsti dryžių problemos – jie lieka persidengiančiose valymo vietose. Nors daug „Winbot“ gerbėjų tikėjosi, kad bent jau „Winbot W930“ valys paviršius be dryžių, iš viso šūsnio „Amazon“ pirkėjų atsiliepimų matosi, jog nieko panašaus – jie vis dar lieka ant nuvalyto stiklo. Jeigu šie dryžiai erzina, nelieka nieko kito, kaip imti šluostę į rankas ir juos nuvalyti. Nelabai modernus sprendimas?

Štai kodėl interneto komentaruose netrūksta pamąstymų, jog „Winbot W930“ valymo kokybė neatitinka jo ypač aukštos kainos. Galbūt tai dar atleistina pačiam pigiausiam ir seniausiam „Winbot 7“, kuris tikrai nėra pačių naujausių technologijų žodis, bet robotui flagmanui toks trūkumas įvaizdžio negerina. Nors yra ir tokių nuomonių, kad dideliems vitrininiams stiklams, kuriuos tenka dažnai valyti, nežymūs  valymo dryžiai yra mažiausia problema, lyginant su gaunama nauda -„Winbot W930“ valo sparčiai, efektyviai ir kaip tokio tipo robotas yra gana tylus.

Tad verta ar neverta rinktis „Winbot“ robotus? Žiūrint pagal kainos ir kokybės santykį, rinkoje yra geresnių sprendimų – tai visų pirma „Hobot“. Bet jei pastarieji dėl kažkokių priežasčių netenkina, bet kuris iš „Winbot“ tikrai geresnis variantas nei jau minėti „No name“ robotai.

Geriausias variantas namų sąlygomis: „Hobot-188“. Kad ir kaip žiūrėti į dabartinę langų valytojų rinką, „Hobot-188“ ir toliau išlieka  vienas iš pažangiausių robotų, nors jis pagamintas kiek seniau nei prieš metus.  Tai išskirtinis robotas, galintis valyti įvairius paviršius: langus, sienas, veidrodžius, dušo kabinas, pertvaras, plytelių, parketo, stiklo grindis, baldus. Svarbu, kad paviršius būtų daugmaž lygus ir nepranyktų vakuumo sukuriamas slėgis.  Vakuuminis variklis toks galingas, kad prietaisas išsilaiko net ant lubų.

Skirtingai nei „Winbot“ šeimos robotai, „Hobot-188“ turi du besisukančius ratukus, apmautus plaunamomis šluostėmis. Nors „Hobot-188“ iš esmės yra sauso valymo robotas, labai purvinų langų atveju galima valymo skysčiu sudrėkinti jo šluostes. Po tokio pirminio drėgno valymo, šluostės keičiamos į sausas ir švarias ir valymas užbaigiamas sausuoju būdu. Kadangi valymas atliekamas besisukančiomis šluostėmis, visiškai nelieka jokių dryžių ir kitokių valymo pėdsakų – paviršius lieka idealiai švarus.

Jeigu valoma drėgnuoju būdu, „Hobot-188“ vakuuminių siurblių įtraukiamą orą nukreipia į lango paviršių, taip papildomai džiovindamas nuvalytą, bet dar drėgną stiklą. Roboto ratukai, „apmauti“ mikropluošto servetėlėmis, atkartoja žmogaus judesius, tad paviršius valomas labai kruopščiai ir švelniai. Juo galima valyti net veidrodį, kuris šiaip jau jautrus ir greitai subraižomas.

Bet koks paviršius valomas du kartus: iš pradžių vienu ratuku, po to – kitu. Valymo metu sujudintos dulkės sutraukiamos, o ne paliekamos ant valymo servetėlių. Tai garantuoja, kad paviršius bus nuvalytas nepaliekant pėdsakų.

Lyginant su „Winbot W930“, robotas „Hobot-188“ yra daugiau nei  du kartus lengvesnis (0,93 kg prieš 2,35 kg), kur kas mobilesnis ir kainuoja geru trečdaliu pigiau. Prisiminus jo universalumą ir tiesiog idealią valymo kokybę, turbūt nekeista, kad visos apžvalgose jis sutartinai vadinamas šiuo metu geriausiu robotu valytoju.

O kaip „Hobot-188“ vertina jo pirkėjai? Nuo pat pirmų prekybos dienų visuose komentaruose vyrauja teigiami atsiliepimai apie patenkintus ar net viršytus lūkesčius, ypač puikią valymo kokybę, paprastą ir patogų naudojimąsi. Tačiau kaip visada, pasitaiko ir skundų, tik šio roboto atveju jie nesusiję su valymo kokybe, o tiesiog su nesėkmėmis perkant – vėlavimas pristatant, amerikietiškas kištukas vietoj europietiško, netikėtas gamyklinis defektas, kurį teko tvarkyti garantiniame aptarnavime ir pan.

Tačiau „Hobot-188“, kaip ir visi šiuolaikiniai robotai valytojai turi ypatybių, kurias būtina įvertinti prieš perkant, kad netyčia neteiktų nusivilti. Niekas iš dabartinių robotų negali savarankiškai „perlipti“ nuo vieno valomo paviršiaus prie kito, todėl jei langai labai mažyčiai arba fiziškai iš išorės sudalinti į nedidelius plotelius,  pirkite šluostes, o ne robotus – net ir tokio lengvo ir nedidelio roboto, kaip „Hobot-188“, dažnas perkėlimas į mažus stiklo plotelius ims erzinti ir savo pirkiniu tiesiog nusivilsite.

Atidžiau pasvarstyti vertėtų ir tais atvejais, jei stikliniai paviršiai yra didžiuliai, pavyzdžiui, parduotuvių vitrinos ar stikliniai ofisai.  Nors „Hobot-188“ gali be jokių techninių problemų valyti ir milžiniško dydžio paviršius, tačiau tą daro sąlyginai lėtai – roboto valymo greitis siekia 0.25 m2/min., kai tuo tarpu rinkoje yra beveik dvigubai spartesnių robotų, pavyzdžiui  „Hobot-268“.

Vengdami nusivylimo, taip pat įvertinkite ir triukšmingumą – nors „Hobot-188“ yra vienas iš tyliausių prekyboje esančių robotų, tačiau jis veikia įprastiniu vakuuminių būdu ir triukšmauja panašiai kaip kiti modernūs dulkių siurbliai. Jei toks triukšmas erzina ir vietoj dulkių siurblio į rankas imate šluotą, tuomet ir langus geriau valykite senoviniu rankiniu būdu.

O jei turite įprastinius langus bei daug kitų valomų paviršių, visiškai neerzina įprastinis dulkių siurblio triukšmas ir ieškote universalaus, lengvo, simpatiško ir ypač kokybiškai valančio roboto, neabejotinai rekomenduojame „Hobot-188“ – pagal kainą ir kokybę šiuo metu prekyboje nieko geresnio tiesiog nėra. Robotą įsigyti galima daugelyje vietų, pvz.: egepe.com, varle.lt ir pan.

Geriausias sprendimai dideliems langams ir vitrinoms:  „Hobot-268. Tai naujausias „HOBOT technology inc“ kompanijos kūrinys. Neapsirikite – tai nėra „Hobot-188“ atnaujinimas.  Nors šie abu robotai atlieka tą patį – kokybiškai valo stiklinius paviršius, jų veikimo būdas ir tuo pačiu panaudojimo sritys yra skirtingos, todėl tarpusavyje jie nekonkuruoja. Jei „Hobot-188“ yra lėtesnis ir dėl to nelabai tinkamas didelių langų valymui, tai „Hobot-268“ būtent tam ir pritaikytas. Jo valymo greitis siekia net 0.42 kv.m/min. Tai beveik dvigubai greičiau nei gali „Hobot-188“.

Norėdami sukurti tikrai greitą robotą, inžinieriai atsisakė besisukančių valymo ratukų: „Hobot-268“ yra robotams įprastinės stačiakampio formos,  o stiklo paviršius valomas tomis pačiomis šluostėmis, tik jos nesisuka, o tolygiai slenka lango paviršiumi. Privalumas – beveik dvigubai didesnis greitis. Trūkumas – šiek tiek prasčiau išvalomi grublėti, nelygūs paviršiai, lyginant su „Hobot-188“.

Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad fiziškai „Hobot-268“ nebijo nedidelių paviršiaus nelygumų ir dėl jų ant žemės nenukris. Modernus plovėjas-robotas sugeba saugiai blizginti įvairaus storio, dydžio, formos, tekstūros stiklą. Ir horizontalioje, ir vertikalioje padėtyje.

Stačiakampė roboto forma suteikia ir daugiau privalumų – leidžia kur kas geriau išvalyti langų kampučius. Kaip ir kitų robotų atveju,  „Hobot-268“ šluostes galima sudrėkinti arba paviršių valyti sausuoju būdu – robotas veikia vienodai gerai abiem atvejais, tad rinktis reikia tik pagal tai, kiek stipriai stiklinis paviršius yra purvinas ar dėl kitokių priežasčių.

Jeigu „Hobot-268“ palygintume su jau minėtu „Winbot W930“, greitai pastebėtume, jog jų veikimo principas yra labai panašus ir jie abu tinkami didelių paviršių valymui. Tačiau „Hobot-268“ yra kur kas lengvesnis – sveria tik 1.2 kg ir vidutiniškai 100€ pigesnis, o taip pat nebijo grublėtų paviršių. Visos kitos robotų charakteristikos bei galimybės yra arba identiškos, arba labai panašios. Be to, pirmieji atsiliepimai tvirtina, kad „Hobot-268“  po valymo nepalieka dryželių. Galbūt tai lemia specialus valymo algoritmas – robotas stiklą valo du kartus, judėdamas paviršiumi tiek vertikaliai, tiek ir horizontaliai. Ar tai yra visais atvejais, ar priklauso nuo tam tikrų situacijų, matysis daugėjant atsiliepimų iš vartotojų pusės, tačiau dabar robotą lyginant su „Winbot W930“, pasirinkimo prioritetą tenka atiduoti „HOBOT technology inc“ kompanijos produktui.

Taigi, jei ieškote greitai dirbančio roboto, idealiai pritaikyto vitrinų, panoraminių langų ar kitų didžiulių stiklinių paviršių valymui, rekomenduojame „Hobot-268“  - šiai dienai tai geriausias pasirinkimas. Robotą įsigyti galima daugelyje vietų, pvz.: egepe.com, varle.lt ir pan.
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(65)
(13)
(52)

Komentarai (1)