Analitikai neabejoja, jog „Apple“ įsiutusi: naujasis flagmanas „Xiaomi Mi Mix“ jau dabar pralenkia visas dar tik būsimo „iPhone 8“ naujoves (Video)  (15)

Vieni iš kiniškos išmaniųjų telefonų rinkos gigantų „Xiaomi“ pristatė įspūdingą naują gaminį: milžinišką, net 6,4 colių įstrižainės „Mi Mix“ planšetofoną, kuriuo „Apple“ turėtų būti labai nepatenkinti, rašo „The Verge“.

Jo ne tik ekranas milžiniškas, bet ir techninės charakteristikos neįtikėtinos, ir nugarėlė keramikinė. Ir, kas galimai stipriai įsiutins „Apple“, ekranas užpildo praktiškai visą priekinį telefono paviršių, tad „Mi Mix“ – tai kaip iš akies trauktas „iPhone 8“ (bent jau kaip leidžia spėti išankstinės šio gaminio išvaizdos prognozės).

Technologiniu požiūriu būtent pilnai viršutinę įrenginio dalį užpildantis ekranas yra svarbiausia naujovė: kinams reikėjo sugalvoti būdą kažkuo pakeisti toje vietoje paprastai būnančius jutiklius ir garsiakalbį.

Bendrovė „Apple“, išleisdama „iPhone 7“, šiek tiek sulėtino inovacijų tempą – įrenginys tik nežymiai skiriasi nuo ankstesnės „iPhone 6s“ laidos. Manoma, kad taip padaryta svarbiausias inovacijas taupant „iPhone“ dešimtmečio progai: 2017 metais bus praėję lygai 10 metų nuo pirmojo „iPhone“ pristatymo.

O kas geriau atskleidžia produkto inovatyvumą, jeigu ne išvaizda, kurią ir taip sunku pakeisti: išmanieji telefonai neišvengiamai bus ploni metaliniai stačiakampiai įrenginiai su didžiąją dalį priekinės sienos dengiančiu lietimui jautriu ekranu ir galinga kamera, kurios objektyvas matomas nugarėlėje. Kokių sensacingų inovacijų galėtų imtis „Apple“?

Plonesniu įrenginiu vargu ar ką nustebinsi – kinus šioje srityje aplenkti labai sudėtinga. „Apple“ galėtų išlenkti ekraną, bet tą jau padarė ir „Samsung“ („Galaxy Round“), ir LG („G Flex“ serija), be to, jokios praktinės naudos tas išlenkimas neduoda – gal tik pademonstruoja telefoną sukūrusių inžinierių sugebėjimus.

Tuo tarpu „Apple“ visus telefonų dizaino pakeitimus motyvuoja geresniu funkcionalumu. Tad vieni iš akivaizdžiausių būdų pagerinti dabartinius „iPhone“ – tai gamyboje naudojamos medžiagos ir priekinės sienelės užpildymas ekranu.

„Apple“, HTC ir „Nokia“ buvo aliuminio naudojimo telefonų korpusų gamybai pionieriai. Ilgą laiką amerikiečiams tai buvo pakankamai gerai, tačiau tobulėjimui ribų nėra, o aliuminio korpusai tapo būtinybe iš esmės visiems aukščiausioje išmaniųjų lygoje žaidžiantiems telefonams. Tad gal būtų laikas vėl padaryti ką nors netikėto?

Bendrovės, norinčios „pagerinti tai, kas geriausia“, aliuminį korpusą linkusios keisti keramika – kinų „OnePlus“ tą jau padarė išleisdama ribotą „OnePlus X“ įrenginių seriją. Keramikos korpusus išbandė ir patys „Apple“ – ši medžiaga naudojama prabangiausiems naujiems „Apple Watch“ laikrodžiams gaminti.

Tad, nors masinė keramikinių korpusų gamyba yra milžiniškas iššūkis, negalima atmesti galimybės, jog prie laikrodžių bus priderinta ir ribota „iPhone“ laida su keramikiniais korpusais. Bet kiek keramika pranašesnė už aliuminį?

„The Verge“ žurnalisto teigimu – ne per daugiausiai, ypač įvertinus tai, kad „Apple“ labiau mėgsta lygius, blizgančius paviršius (prisiminkite „jet black“ spalvos naujausio „iPhone“ korpusą), o vartotojai keramikos atsparumo braižymuisi neįvertins tol, kol nepanešios aparato bent kelias savaites. Už tai akivaizdu, kad keramikinio korpuso svarbą galima išpūsti kur kas labiau, nei jau įprasto aliuminio, tad „jubiliejiniam“ „iPhone“ jis tinkamas labiau.

Kitas dabartinių „iPhone“ dizaino elementas, labai krentantis vartotojams į akis, yra krašteliai aplink ekraną. „Apple“ telefonuose jie, pripažinkime, yra milžiniški. Tad jų panaikinimas būtų pati didžiausia „Apple“ priekinės sienelės dizaino naujovė nuo pat pirmojo „iPhone“.

„Apple“ panaikino mechaninį namų mygtuką, jau dabar technologijos leidžia integruoti pirštų atspaudų skaitytuvą tiesiai į ekraną, o žinant, kad „Mi Mix“ įtaisytas ultragarsinis nuotolio jutiklis, tampa akivaizdu, kad „Apple“ gali beveik visiškai išnaikini rėmelius aplink ekraną.

Bet net jeigu „iPhone 8“ bus be rėmelio aplink ekraną ir su keramikiniu korpusu, nauja tai bus tik užkietėjusiems „Apple“ gerbėjams, kurie nesidomi „Android“ naujovėmis: „Mi Mix“ šį naujumo veiksnį nušvilpė iš po nosies. Ir įsigyti juos bus galima jau po 9 dienų. O štai dalykas, kurio inovatyvumo sunku tikėtis net iš „Apple“: „Mi Mix“ telefono garsiakalbis iš tikrųjų yra pjezoelektrinė sistema, kuri garsui generuoti panaudoja telefono vidinį metalinį rėmą.

Be žavingos išvaizdos „Mi Mix“ telefone dar yra „Qualcomm Snapdragon 821“ lustų rinkinys su 4 procesoriais (du iš jų 2,35 GHz spartos, kiti du – 2,16 GHz), “Adreno 530” grafikos procesorius. Atminties kiekių variantai yra du: arba 4 GB RAM ir 128 GB nuolatinės atminties, arba 6 GB RAM ir 256 GB nuolatinės atminties. Galinėje sienelėje – 16 MP raiškos kamera, priekinėje – 5 MP raiškos kamera. Akumuliatoriaus talpa – 4400 mAh.

Aut. teisės: 15min.lt

(132)
(4)
(128)

Komentarai (15)

Susijusios žymos: