Paskelbti patys geriausi 2016 metų „Android“ telefonai: karaliauja Kinijos gamintojai, bet kainos - daugiau nei įspūdingos (Video)  (9)

Išmaniųjų telefonų našumo matavimo programos „AnTuTu“ kūrėjai sudarė sąrašą „geriausiųjų“ išmaniųjų telefonų su „Android“ operacine sistema skirtingose kategorijose. Kaip bebūtų keista, šiame sąraše dominuoja gaminiai, sukurti Kinijos įmonių, kurias galima vadinti rinkos naujokais.


Pati garbingiausia pozicija – „Samsung“

„Samsung Galaxy S7 Edge“ yra pirmoji „AnTuTu“ sudaryto sąrašo išimtis. Mat telefonas, laimėjęs „Geriausio 2016 metais „Android“ telefono“ kategorijoje yra ne Kinijos „naujoko“, o technologijų rinkos senbuvio, ir dar iš Pietų Korėjos, gaminys. Kaip bebūtų, tai yra turbūt vienintelis pasaulyje „Android“ išmanusis telefonas, kurio pardavimai visus metus laikėsi itin aukštame lygyje.

Po „Note 7“ modelio karštos nesėkmės, „S7 Edge“ vėl tapo „Samsung“ flagmanu, pasižyminčiu brandžia išvaizda, milžinišku našumu (vidurkis „AnTuTu“ testuose – 134599 taškai) ir įvairiomis „Samsung“ sukurtomis papildomomis funkcijomis bei programėlėmis, dėl kurių naudingumo turės nuspręsti kiekvienas vartotojas.

Nors „Samsung Galaxy S7 Edge“ platinamas daugelyje lietuviškų elektroninių parduotuvių, peržiūrėjus kainas matyti, jog tai nėra pigus telefonas.

Pats našiausias – „OnePlus 3T“

Kalbant apie našumą, šiais metais sau lygių neturėjo „OnePlus 3T“. O kur dar tas nežymus faktas, kad ir kainuoja jis maždaug perpus pigiau nei ką tik garbingai paminėtas „S7 Edge“... Taigi, „OnePlus“ monstras, vizualiai nesiskiriantis nuo „OnePlus 3“, našumo testuose renka vidutiniškai po 162180 taškų. Tokį našumą užtikrina „Snapdragon 821“ lustų rinkinys.

Pačių sudėtingiausių žaidimų išmaniuosiuose telefonuose mėgėjai dar ganėtinai ilgą laiką neras nieko panašaus nei našumo, nei kainos ir našumo santykio požiūriu – kažko tikrai geresnio galima viltis nebent tada, kai Kinijos gamintojai pradės masiškai diegti „Snapdragon 835“ lustų rinkinius.

Tiesa, telefone naudojamas „tik“ „FullHD“ (1920 x 1080 taškų) raiškos ekranas. Kai kurie ambicingiausi išmanieji telefonai jau perėjo prie „QuadHD“ raiškos, tačiau „FullHD“ turi ir privalumų – ne taip greitai sekinamas akumuliatorius ir vaizdo generavimui naudojama mažiau telefono techninių išteklių.

Lyginant pagal kainą, „OnePlus 3T“ yra gerokai pigesnis už „Samsung Galaxy S7 Edge“, bet deja, Lietuvoje jo nenusipirksite - teks tą daryti tiesiai iš Kinijos.

Geriausias telefonas verslui – „Huawei Mate 9“

Nors „Huawei“ yra grynai Kinijos bendrovė, priskirti ją šioje šalyje tarsi grybai po lietaus dygstantiems naujokams būtų nesąžininga. Mat ir įkurta ji prieš 30 metų (palyginimui, „OnePlus“ įkurta prieš trejus metus), ir prekybos modelis labiau panašus į „Samsung“, LG ar „Sony“ nei į kitų tos pačios šalies bendrovių (t. y., „Huawei“ telefonai daugiau parduodami ryšio operatorių salonuose, o ne internetu). Tad šią įmonę galima vadinti antrąja „AnTuTu“ sudaryto „geriausiųjų“ sąrašo išimtimi.

Daugiausiai į verslo klientus orientuotas „Mate 9“ yra žavingai atrodantis milžiniško ekrano aparatas. Tiesa, nors ekranas milžiniškas, pats telefonas – ganėtinai kuklių matmenų. O naujasis „Kirin 960“ procesorius yra sėkmingai išgydytas nuo ankstesnių šio vardo procesorių ydų, todėl veikia sklandžiai ir efektyviai. Vidutinis šio modelio telefonų renkamas „AnTuTu“ įvertinimas yra 146942 taškai.

Deja, bet jo kaina irgi atitinkama - tai tikrai verslo telefonas, brangesnis net ir už „Samsung Galaxy S7 Edge“.

Geriausia kamera ir geriausias garsas – „Vivo Xplay6“

Naujausias dar vieno kiniško naujoko (įsteigtas prieš 8 metus) „Vivo“ flagmanas „Xplay6“ gali pasigirti naujos kartos garso dekodavimo lustu ES9038. Lyginant su ankstesnių kartų lustais, jis pasižymi kur kas didesniu garso atkūrimo tikslumu.

Vidutinis įvertinimas „AnTuTu“ testuose – 141964 taškai.

Pagal kainą tai tikrai nepigus išmanusis - lygiuojasi į „Samsung Galaxy S7 Edge“, o Lietuvoje jo irgi negausite - teks pirkti tiesiai iš Kinijos.

Inovatyviausias telefonas – „Xiaomi Mi Mix“

Tais laikais, kai ir skirtingų gamintojų išmanieji telefonai atrodo tarsi dvyniai, sunku pamatyti ką nors, ką pamatę labai aiškiai ir neklysdami galėtumėte pasakyti: „Tai – to ir ano gamintojo toks ir anoks telefono modelis“. Ir būtent čia „Mi Mix“ yra labai aiški išimtis.

Beveik visą telefono paviršių dengia milžiniškas ekranas – tai yra nauja „neįrėminto ekrano“ koncepcija, kurioje pašalinamas garsiakalbį ir nuotolio jutiklį talpinanti juoda juostelė virš ekrano, o kartu atsisakyta ir ties šoninėmis briaunomis paprastai esančių bent milimetro storio juodų juostelių. Dėl to net 91,3 proc. visos priekinės sienelės ploto užima būtent ekranas.

O dar inovatyvumo taškų „Xiaomi“ uždirbo už ultragarsinį nuotolio jutiklį, kuris paslėptas už ekrano, už keraminį korpusą, kuris gerokai atsparesnis subraižymui iš bet kokias iki šiol telefonų gamyboje naudotas medžiagas (bet už tai visiškai neatsparus sudužimui dėl kritimo), už priekinės „mikro-kameros“ dizainą, už garsiakalbį, kuris garsą į naudotojo ausį perduoda viso ekrano vibracijomis.

Toks aparatas ne tik atrodo fantastiškai, bet ir yra labai našus – vidutiniškai 154638 „AnTuTu“ taškų.

Kaip ir priklauso išskirtiniam telefonui, jo kaina irgi išskirtinė - tai vienas iš brangiausių telefonų. Lietuvoje jo irgi nerasite ir jei panorėsite kažko tikrai išskirtinio, turėsite pirkti tiesiai iš Kinijos.

Geriausias dizainas – „Meizu Pro 6“

Per visus 2016 metus jokios įmonės dizaineriai savo kuriamų telefonų nenuglostė taip kokybiškai, kaip „Meizu“ – ir apvali blykstės anga puikiai dera su apvalia objektyvo anga, korpuso gamybai naudota trimačio spaudimo technologija, ir iki tobulumo nupoliruoti kraštai sukuria neprilygstamą telefono turėjimo rankoje pojūtį.

Tiesa, telefoną sunku priskirti našumo monstrams – jis „AnTuTu“ teste renka vidutiniškai „tik“ 96756 taškus (nors 2015 metais tokiu našumu nepasižymėjo apskritai nė vienas „Android“ telefonas).

Gera žinia ta, kad šiame geriausiųjų sąraše tai vienas iš pigiausių telefonų, o ir lengvai įsigyjamas Lietuvoje.

Aut. teisės: 15min.lt
(27)
(12)
(15)

Komentarai (9)