Įvyko istorinis „iPhone“ atnaujinimas, bet tik retas kas jį pastebėjo: štai ką reiškia aukščiausio lygio inžinierių darbas  (1)

Praėjusios savaitės pradžioje „Apple“ pradėjo platinti operacinės sistemos „iOS“ naujinį, skirtą išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams. Kartu su juo į įrenginius atkeliavo tokių naujovių, kaip pradingusių belaidžių ausinių paieškos funkcija ir skaitmeninio asistento Siri patobulinimas. Tačiau pati svarbiausia, beveik revoliucinė naujovė – visiškai nematoma, rašo „Business Insider“.

Kartu su „iOS 10.3“ atnaujinimu iš esmės pasikeitė visų nešiojamųjų „Apple“ įrenginių veikimo principai: su naująja sistema diegta ir nauja rinkmenų sistema – būdas, kuriuo kompiuteris saugo duomenis ir nustato, kur kokių duomenų ieškoti.

Taigi, nuo praeito pirmadienio „iPhone“ ir „iPad“ įrenginiuose pradėjo veikti pačių „Apple“ sukurta „Apple File System“. Iki šiol buvo naudojama HFS+ rinkmenų sistema, sukurta daugiau nei prieš 30 metų.

Toks sprendimas yra itin svarbus ruošiantis ateičiai: „Apple File System“ yra optimizuota darbui su „Flash“/SSD informacijos laikmenomis ir ateityje turėtų padėti „Apple“ įrenginiams užtikrinti sklandų veikimą. Ir visai tikėtina, kad po operacinės sistemos atnaujinimo jūsų įrenginyje stebuklingu būdu atsiras vienas kitas laisvos atminties gigabaitas.

Tačiau toks sprendimas buvo ganėtinai rizikingas: kadangi rinkmenų sistema bet kuriam kompiuteriui yra fundamentali veikimą grindžianti operacinės sistemos dalis, jeigu kas nors būtų suveikę ne pagal planą, žmonių duomenys galėjo tiesiog prapulti.

Tad gera žinia „Apple“ yra tai, kad praėjus kelioms dienoms po naujinio platinimo pradžios ir milijonų žmonių, įsidiegusių jį į savo įrenginius, raudonos pavojaus lemputės neužsidegė, jokių rimtų nusiskundimų iš vartotojų nesulaukta. Ir tai – turbūt pats didžiausias pagyrimas „Apple“ programuotojams.

Jeigu būtų kilę kokių nors nesklandumų – apie tai neabejotinai būtų žinoję ir „Apple“, ir žiniasklaida, o vartotojų duomenų praradimas būtų tikrų tikriausia katastrofa. Rimčiausias nusiskundimas, kurio dėl naujinio sulaukė „Apple“ – tai labai jau ilgai trunkantis atnaujinimas. Tačiau taip veikiausiai yra dėl to, kad reikia konvertuoti visą rinkmenų sistemą.

Aut. teisės: 15min.lt

(44)
(17)
(27)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: