Kaip bet koks televizorius paverčiamas išmaniu: įdomus išmanusis priedėlis iš Kinijos  (8)

Nauji televizoriai yra išties įspūdingi įrenginiai. Jie - tarsi dideli kompiuteriai, be vargo prisijungiantys prie išmaniųjų telefonų ir interneto. Stulbinančios raiškos ekrane nebereikia žiūrėti siaubingų lietuviškų TV kanalų - galima tiesiog žiūrėti „Youtube“ vaizdo įrašus ar kokia nors paslauga teikiamus filmus. Tačiau iš tikrųjų tam nebūtina pirkti viso naujo televizoriaus - pakaks šios mažos pigios dėžutės.

Pirkti naują brangų televizorių ne visiems yra priimtina, kai dar puikiai veikia ir senasis. „Android“ dėžutės (pavadinimas, aišku, neoficialus) bet kokį televizorių gali paversti išmaniu. Kas dėžutės viduje? Procesorius, grafikos apdorojimo įrenginiai (GPU), šiek tiek RAM, Wi-Fi blokas ir taip toliau. Iš esmės tai - „Android“ sistema užkrautas kompiuteris.

Dauguma išmaniųjų televizoriaus priedėlių viduje yra labai panašūs, neprklausomai nuo gamintojo. Pavyzdžiui, daugelis jų naudoja „Mali-400“ grafikos įrenginius, kurie gali susidoroti su 1080p raiškos vaizdo įrašu. Naujesni įrenginiai naudoja „Mali-450“, kurie perkanda ir didesnę raišką. Ką šie priedėliai daro?

Iš esmės, viską, ką galite daryti su „Android“ operacine sistema. Galite prie jų prijungti savo telefoną ir taip valdyti ekrane matomą turinį. Galite peržiūrėti internete patalpintu vaizdo įrašus ar naudotis įvairiomis programėlėmis. Pavyzdžiui, „Netflix“ veikia puikiai, jei kartu turėsite ir belaidę klaviatūrą tekstui įvesti. Galiausiai, ar labai brangu tokį įrenginį išbandyti?

Ne. Anksčiau išmanieji televizorių priedėliai kainavo apie 100 eurų. Tai - gana nemaža suma, turint omenyje, kaip greitai pinga patys televizoriai. Tačiau dabar gerą priedėlį galima nusipirkti ir kur kas pigiau.

„Mini M8S II“, matomas nuotraukose, palaiko 4K raišką, turi „Mali-450“, 64 bitų „Android“ operacinę sistemą, „Bluetooth 4.0“ ryšį ir daugybę kitų privalumų. Kartu, aišku, pridedamas ir pultelis, ir HDMI kabelis. „Mini M8S II“ korpuse rasite visas reikalingas jungtis ir „Micro SD“ lizdą. Trumpai tariant, tai - visapusiškai geras prietaisas, sugrąžinsiantis jūsų televizorių į XXI amžių.

„Mini M8S II“ išmanusis priedėlis kainuoja kiek mažiau nei 43 eurus. Turint omenyje, kad panašūs įrenginiai anksčiau kainuodavo kur kas daugiau, tai nėra labai didelė kaina. Įrenginys suteikia patogumo ir iš naujo atgaivina pasenusį televizorių.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(35)
(27)
(8)

Komentarai (8)