Policija sureagavo į gyventojų prašymus ir ėmėsi motociklų: stabdo gatvėse ir nustačius vieną pažeidimą iš karto naikina techninę apžiūrą  (58)

Sulaukę gyventojų priekaištų dėl miesto gatvėse triukšmaujančių motociklininkų Telšių policijos pareigūnai ėmėsi priemonių – pradėjo tikrinti jų triukšmo lygį.

Nustačius pažeidimus techninė apžiūra buvo naikinama.

Kaip jau įprasta, šiltuoju metų laiku gatvėse sutinkame ne tik keturračių, bet ir nemažą skaičių dviračių transporto priemonių.

Neretai prie mopedų ar motorolerių vairų sėda nepilnamečiai, praktinių vairavimo įgūdžių dar neturintys asmenys.

Nors tokie vairuotojai keliuose privalėtų būti itin atsargūs, statistiniai eismo įvykių skaičiai byloja ką kitą.

Be to, tokie vairuotojai keliuose ne tik elgiasi nesaugiai, bet ir neretai vairuoja techniškai netvarkingas transporto priemones, kurių skleidžiamas garsas trikdo gyventojų ramybę.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gegužės mėnesį sulaukė ne vieno telšiškio nusiskundimo dėl dideliu greičiu lakstančių motociklų ir jų keliamo triukšmo, ypač vakarais.

Reaguodami į gyventojų pranešimus, policijos pareigūnai ne tik akylai stebėjo motociklininkus, bet ir atkreipė dėmesį į jų transporto priemonių skleidžiamą garsą.

Pagal Kelių eismo taisyklių reikalavimus, draudžiama vairuoti techniškai netvarkingą, keliamų techninių reikalavimų neatitinkančią transporto priemonę.

Viename iš punktų taip pat pabrėžiama, kad vairuotojas privalo užtikrinti, kad nebūtų viršijamas teisės aktuose nustatytas transporto priemonės skleidžiamas triukšmo lygis. Pastebėta, kad šio reikalavimo ne visada laikomasi.

Ar neviršijamas transporto priemonės gamintojo numatytas leidžiamas triukšmo lygis, policijos pareigūnams įvertinti padeda Telšių techninių apžiūrų centro darbuotojai.

Pasitelkus decibelams matuoti skirtą prietaisą ir užfiksavus techninėje specifikacijoje numatytus pažeidimus, praėjusią savaitę trims dviratėms motorinėms transporto priemonėms buvo panaikinta techninė apžiūra.

Į eismą tokių motociklų vairuotojai galės grįžti tik pašalinus neatitikimus ir pakartotinai atlikę techninę apžiūrą.

Pareigūnai įspėja vairuotojus, kad visą vasarą dviračių transporto priemonių vairuotojams bus keliami itin griežti reikalavimai ir į jų daromus pažeidimus bus reaguojama principingai.

Tokiu būdu siekiama, kad keliuose įvyktų kuo mažiau eismo įvykių, o eismo dalyviai jaustųsi saugūs.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(48)
(21)
(27)

Komentarai (58)