Kvailiausia tendencija automobilių dizaine, dėl kurios kalti amerikiečiai arba kodėl „Subaru Ascent“ yra čempionas  (5)

„Subaru Ascent“ koncepcija buvo pristatyta dar 2017 metais. 2018-ųjų pabaigoje automobilis tapo prieinamu pirkėjams ir, kiek tai įmanoma įsigijus vidutinės klasės parketinį visureigį, jie šiuo pirkiniu džiaugiasi. „Subaru Ascent“ yra didžiausias markės automobilis, tačiau visi kalba ne apie jo dizainą, praktiškumą ar technologijas, o apie vieną interjero detalę, kuri jau tapo automobilių pramonės anekdotu.

Kiek puodelių laikiklių yra jūsų automobilyje? Žinoma, viskas priklauso nuo automobilio, tačiau ne nuo jo dydžio ar vietų skaičiaus, o nuo amžiaus. Kadaise labai seniai automobiliai puodelių laikiklių apskritai neturėjo. Vėliau vienas po kito atsirado modeliai, kuriuose buvo net po du puodelių laikiklius - po vieną priekyje sėdintiems keleiviams. Vėliau sekė automobiliai, kuriuose kiekvienas keleivis gaudavo savo puodelio laikiklį. Ir visi buvo patenkinti - niekam nepaslaptis, kad šiais laikais labai populiaru apsipirkinėti vietose, kuriose parduodami gėrimai išsinešti. Jei neturite vienkartinio puodelio rankoje, kai einate į paskaitas, ar jūs apskritai studentas?

Iš tiesų, vienokius ar kitokius gėrimus rankose nešasi daugelis, ne tik patys jauniausi visuomenės nariai. Tačiau ar galite pasakyti, kam „Nissan Titan XD“ pikapui reikia 14 puodelių laikiklių? Šiame automobilyje telpa 5 žmonės ir tikriausiai niekas nenori būti tuo penktuoju, kuriam teko ne trys, o tik du puodelių laikikliai. Juokaujame - jei automobilyje sėdi 5 žmonės, puodelių laikiklių skaičius sumažėja iki 12. Taip yra todėl, kad du laikikliai slepiasi atlenkiamame galiniame ranktūryje.

„Nissan Titan XD“ nėra vienintelis automobilis, kuris turi tokią krūvą puodelių laikiklių. „Toyota Tacoma“ taip pat yra penkiavietis, bet turi 13 puodelių laikiklių. „Volkswagen Atlas“ yra didesnis visureigis ir siūlo net 17, tačiau net 6 iš jų yra skirti vairuotojui ir priekyje sėdinčiam keleiviui - po tris puodelius kiekvienam? Bet aišku, „Subaru Ascent“ įžangoje paminėtas ne be reikalo - šis 7-8 vietų visureigis yra net šiek tiek trumpesnis už „Atlas“, bet siūlo 19 puodelių laikiklių.

Žinote, ko šie automobiliai turi mažiau nei puodelių laikiklių? Vietų telefonams ir planšetėms. Gamintojai kartoja, kad puodelių laikikliai visada praverčia, o ir kam nors labiau reikalingos vietos neužima. Tačiau negi neįmanoma sugalvoti kažko naudingiau nei perdėtas puodelių laikiklių kiekis? Negi nėra nieko, kas būtų naudojama dažniau?

Juk keleiviai labai retai turės po tris puodelius ar butelius. Trečiojoje „Subaru Ascent“ eilėje telpa trys vaikai, bet ten rasite 5 puodelių laikiklius. Tuo tarpu jei antroje eilėje bus įrengta trivietė sėdynė, bet joje sėdės tik du keleiviai, jie galės pasidžiaugti 8 puodelių laikikliais - kiekvienas turės po 4.

Tikriausiai labiausiai ir erzina tai, kad automobilių gamintojai eina lengviausiu keliu ir laisvas erdves automobilių salone tiesiog užkemša puodelių laikikliais - o kam galvoti ką nors naujo?

 

Dėl viso to reikėtų kaltinti amerikiečius. „Volkswagen Atlas“ galbūt ir nešioja vokiškos markės vardą, bet buvo sukurtas JAV. Kurdami visureigį amerikiečių inžinieriai naudojo JAV atliktų tyrimų duomenis, o amerikiečiai nenori nieko kito - tik kuo daugiau puodelių laikiklių. 2007 metais „PricewaterhouseCoopers“ atliktas tyrimas parodė, kad puodelių laikiklių skaičius amerikiečiams yra svarbus faktorius renkantis naują automobilį. Įvažiuojamieji restoranai ir miestietiškoji vienkartinio puodelio rankoje kultūra padarė savo, bet kam puodelių laikiklių reikia tiek daug?

Žinome, ką galvojate - kabinėjamės prie smulkmenų. Teisybės dėlei pasakysime, kad gamintojai turi prisitaikyti prie visų poreikių. Vieni mėgsta puodelį dešinėje, kiti - kairėje - jau vien dėl to reikia dviejų. Taip pat daug žmonių vežasi ir vandens butelį, o pakeliui įsigyja kavos. Kai kurie „Ascent“ puodelių laikikliai optimizuoti būtent buteliams. Tuo tarpu kiti puodelių laikikliai didžiąją laiko dalį praleidžia paslėpti arba gali būti panaudoti kitoms funkcijoms atlikti. Ir jei pirkėjai reikalauja, gamintojai turi tai daryti. Tačiau neapleidžia jausmas, kad pirkėjai tiesiog nežino ko nori ir gamintojo pareiga yra pasiūlyti kažką įdomesnio ir naudingesnio.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(44)
(26)
(18)

Komentarai (5)