E. Muskas: žmonės nuo dirbtinio intelekto bus atsilikę tarsi šimpanzės nuo žmonių  (19)

Kokia pirma mintis šauna į galvą, kuomet išgirstate žodžių junginį „Dirbtinis intelektas“? Pagalvojate apie „Siri“ arba „Google“ skaitmeninį asistentą? Apie robotę Rosie iš animacinio serialo „The Jetsons“? Apie berniuko formos robotą 2001 m. filme AI, kurį suvaidino Haley Joelis Osmentas?

Anot Elono Musko, jei pagalvojate būtent taip, tuomet labai klystate, rašo „Science Alert“.

„Manau, žmonės bendrai linkę nuvertinti dirbtinio intelekto gebėjimus – jie mano, kad tai yra tarsi protingas žmogus. Tačiau tai bus kur kas daugiau už protingą žmogų. Jis bus protingesnis už patį protingiausią žmogų“, – sakė „Tesla“, „SpaceX“ ir „The Boring Company“ vadovas Elonas Muskas, dalyvavęs viešoje diskusijoje Šanchajuje su „Alibaba“ elektroninės parduotuvės įkūrėju bei vadovu Jacku Ma.

E.Muskas skirtumą tarp paprasto žmogaus ir dirbtinio intelekto prilygino skirtumui tarp šimpanzės ir paprasto žmogaus.

„Ar šimpanzės geba suprasti žmones? Nelabai. Mes joms atrodome tarsi keisti nepažįstamieji. Jas labiausiai domina kitos šimpanzės. Daugiau ar mažiau panašūs santykiai bus tarp mūsų ir dirbtinio intelekto“, – sakė jis.

Maža to, jis tvirtino, kad tai yra optimistiškas jo vertinimas. „Tiesą sakant, jei skirtumas bus tik toks mažas, bus tiesiog nuostabu – veikiausiai praraja bus gerokai didesnė“, – sakė jis. Būtent milžiniškas skirtumas tarp žmonių ir kompiuterių intelektinių gebėjimų verslininkui kelia susirūpinimą dėl žmonijos ateities.

„Ką darytumėte tokioje situacijoje? Aš tai nežinau. Bet tikiuosi, kad jie (dirbtinis intelektas – red.) bus geri“, – teigė E.Muskas.

Ir paaiškino, kad jo požiūris į dirbtinį intelektą ir buvo priežastis, dėl kurios jis įkūrė dar vieną bendrovę – žmogaus smegenų ir kompiuterio sąsajas vystančią įmonę „Neuralink“.

„Jei negali jų įveikti, prisidėk prie jų. Tai yra esminis „Neuralink“ tikslas. Ar galime su dirbtiniu intelektu sugyventi draugiškai?“ – tikino jis.

Aut. teisės: 15min.lt

(22)
(6)
(16)

Komentarai (19)