Nuomonė. „iPhone 4S“: „Apple“ kerai nebeveikia  (43)

„Aukštai kilęs žemai krisi“, – byloja taikli patarlė. Kompanija „Apple“ per pastarąjį dešimtmetį pakilo labai aukštai. Tačiau antradienį pristatytas „iPhone 4S“ labiau primena ne vertingiausios pasaulyje technologijų bendrovės revoliucinį įrenginį, o daiktą, kurio paskirtis – toliau čiulpti ištikimiausius „prakąsto obuolio“ fanus.

Nesu „Apple“ fanas, atvirkščiai – šios kompanijos produktai man atrodo gerokai pervertinti ir išaukštinti. Taip, kompiuteriai ir telefonai yra kokybiški, aukštos klasės, o rinkodaros strategija (kurią pats vadinu „tylėk ir tavęs klausysis“) – neįkainojama. Bet nesu tiek „nukvakęs“, kad savo santaupas leisčiau kasmetiniam technikos atnaujinimui ir galėčiau puikuotis prieš kitus gražesniu ekranėliu.

Ypač jei girtis nėra kuo.

Dvi naujovės: procesorius…

Įrenginius vertinu pagal jų galimybes. Naujasis „iPhone 4S“ iš esmės turi dvi dėmesio vertas naujoves: „Apple A5“ dviejų branduolių procesorių ir programą „Siri“, kuri leidžia telefoną valdyti balsu. Bet nei viena jų manęs neįtikina skubėti į parduotuvę.

„iPhone“ jau buvo atėjęs laikas dviejų branduolių procesoriui, taigi „Apple“ sprendimas yra visiškai aiškus ir lauktas. Tačiau A5 nėra kažkas stebuklingo. Kodėl? Pagrindinis procesoriaus vertinimo kriterijus yra taktinis dažnis. A5 turi 1 GHz dviejų branduolių procesorių. Konkurentai LG, HTC, „Samsung“ savo telefonuose jau seniai diegia 1,4-1,5 GHz taktinio dažnio dviejų branduolių procesorius. Galima ginčytis dėl to, kaip procesorių išnaudoja telefone įdiegta operacinė sistema, bet privalumai būtų ne procesoriaus, o sistemos.

…ir valdymas balsu

Kalbant apie „Siri“, pirmiausia reikėtų pastebėti, kad šio produkto „Apple“ nesukūrė, o nusipirko. Programą „Apple“ įsigijo prieš metus (spėjama, kad už ją buvo sumokėta 150-250 mln. dolerių) ir ją tobulino, o dabar paskelbė, kad „Siri“ bus įdiegta į „iPhone 4S“. Kitų „iPhone“ modelių savininkai jos įsidiegti negalės. Šio sprendimo priežasčių „Apple“ nepateikė.

Įdomu tai, kad „Siri“ programėlę ankstesnių „iPhone“ modelių savininkai iki šiol galėjo atsisiųsti iš „App Store“ parduotuvės, tačiau po oficialaus „iPhone 4S“ išleidimo jos naudoti nebegalės. Manoma, kad taip „Apple“ bando suteikti pridėtinės vertės būtent naujajam telefono modeliui.

„Siri“ išties verta dėmesio. Ji, kaip teigiama, gali suprasti ir vykdyti žodžiu pasakytus teiginius, klausimus ar nurodymus. Žinoma, tam tikri apribojimai yra – ji gali vykdyti tik tas komandas, kurias buvo išmokyta interpretuoti (pvz., programėlę išbandę žmonės teigia, kad paklausus „Ar šunys valgo šokoladą?“ ji pateikė netoliese esančių restoranų, kurių pavadinime yra žodis „šuo“, sąrašą).

Taip, tai patogu. Novatoriška. Lengva naudoti. Greita. Tačiau ar vien dėl „Siri“ verta pirkti būtent „iPhone 4S“? Na, man ji neatrodo pati būtiniausia telefono funkcija (juo labiau lietuviams – „Siri“ supranta tik anglų, prancūzų ir vokiečių kalbas).

Be to, jei „Apple“ nenori, kad balsu valdytumėte kitus jos telefonus, visada galima pasižvalgyti alternatyvų pas konkurentus. Pvz., valdymo balsu funkciją turi telefonas „Samsung Galaxy S2“, kuris bene visomis techninėmis savybėmis (išskyrus ekrano raišką) lenkia „iPhone 4S“.

Kosmetiniai pagerinimai

Žinoma, „iPhone 4S“ pristatymo renginyje „Apple“ vadovai gyrėsi ir kitomis jo funkcijomis. Tarkime, geresne vaizdo kamera, kuri gali fotografuoti 8 mln. taškų raiškos nuotraukas ir filmuoti aukštos raiškos (1080p) vaizdo įrašus. Bet ar verta girtis tokiu atnaujinimu, jei net rinkos autsaidere vadinama „Nokia“ dar kokybiškesnę kamerą buvo įdiegusi prieš daugiau nei metus išleistame telefone (turiu omeny „Nokia N8“)?

O postringauti, kad 14,4 Mbps spartą galinti išgauti HDSPA+ technologija yra analogiška 4G – tiesiog nesolidu (beje, HDSPA+ technologija leidžia pasiekti ir 21 Mbps spartą, tačiau „Apple“ kažkodėl pasirinko pigesnį variantą).

Ilgai veikiantis elementas? Neturėjus telefono rankose sunku pasakyti, ar išties jis toks ištvermingas. Operacinė sistema „iOS 5“? Na, nelyginsiu jos su „Android“, bet ją palaikys ir ankstesni modeliai „iPhone 3GS“ bei „iPhone 4“. Milžiniška 64 gigabaitų atmintis? Bent aš telefonu filmų nežiūriu, taigi nesuvokiu, kam jos tiek gali prireikti.Galima ilgai vardinti kitas telefono funkcijas, bet jokių privalumų nei prieš konkurentus, nei prieš ankstesnius „iPhone“ modelius nematau.

Džiaugsmas konkurentams

Nesulaukė „Apple“ gerbėjai nei 4 colių įstrižainės ekrano, nei naujo dizaino, nei trimačio ekrano, nei 4G LTE ryšio, nei dviejų SIM kortelių palaikymo, toks pat liko ir „Namų“ mygtukas.

Mano nuomone, kiekvienas šio telefono pirkėjas parodys, kad neturi kur dėti pinigų. Net jei būčiau didžiulis „Apple“ gerbėjas, tačiau dar nebūčiau praradęs sveiko proto, rinkčiausi „iPhone 4“. Tiesiog „iPhone 4S“ atnaujinimai yra nepakankamai svarbūs, kad švaistyčiau pinigus, juolab, kad pasirodžius naujajam modeliui „iPhone 4“ gerokai atpigo.

Neabejoju, „Apple“ konkurentai po vakarykščio pristatymo gerokai lengviau atsikvėpė. O gal net atidarė šampano butelį. „iPhone 4S“ tikrai nepanašus į nenugalimą konkurentą. Netikite? Pasižiūrėkite į šią lentelę, kurioje „iPhone 4S“ palygintas su trimis aukščiausios klasės išmaniaisiais telefonais: „Samsung Galaxy S II“, „Motorola Droid Bionic“ ir „HTC Titan“.

Taigi iki kito „iPhone“ atnaujinimo kuris nors jų gali persivilioti aukščiausius reikalavimus telefonui keliančius klientus, kuriems „brendas“ nėra toks svarbus. „Apple“ belieka tikėtis, kad jos gerbėjų požiūris į prekės ženklą išties yra panašus į religiją

Aut. teisės: 15min.lt
Autoriai: Gediminas Gasiulis

(0)
(0)
(0)

Komentarai (43)