Rumunijos sukčiai iš valstybės gavo $681 tūkst. dotacijų karvių priežiūrai... žaidime Farmville  (2)

Grupė žaidimo Farmville (populiarus Facebook projektas, kuriame reikia plėtoti savo fermą) „gerbėjų“ iš Rumunijos apgaulės būdų iš valstybės išviliojo apie $681 tūkst. dotacijų, kurios buvo skirtos „žemės ūkiui plėtoti“. Dabar sukčiai teigia, kad jų užklausos dotacijoms skirti nuo pat pradžių numatė, jog pinigai bus skirti Farmville fermoms, o ne realiems ūkiams.


Sukčiai pareiškė, jog jie turi aštuonias fermas, kuriose yra apie 1860 karvių. Tokiu būdu, iš valstybės buvo gauta $163 suma už kiekvieną turimą „gyvulį“. Rumunijos valdžia tiria, kaip visa tai tapo įmanoma: nusikalstama schema buvo atskleista tik šių metų rugpjūčio mėnesį. Gyvuliai buvo gauta praktiškai iš oro: esant norui, virtualios karvės įsigijimas nereikalauja nei lėšų, nei jėgų.

Programa, kurioje sudalyvavo sukčiai, turėjo padėti smulkiems ir vidutiniams ūkiams plėtoti savo veiklą, taip buvo bandoma pakelti Rumunijos žemės ūkį. Sukčiai turėjo visus reikiamus dokumentus, kuriose figūravo virtualios karvės. Tiesa, dokumentuose atsirado vietos ir kelioms realioms karvėms, kad šios galėtų būti apžiūrėtos veterinarų.

Po to, kai valstybinių dotacijų mokėjimas buvo nutrauktas, sukčiai nesiruošė tyliai dingti: jie padavė valstybę į teismą, tvirtindami, jog viskas buvo daroma, remiantis galiojančiais teisės aktais. Kai valdžios atstovai paprašė parodyti karves, sukčių gaujos atstovai pareiškė, kad remiantis teisės aktais, jie to neprivalo daryti.

FACEIT.LT – IT Naujienos

Aut. teisės: Faceit.lt
(18)
(0)
(0)

Komentarai (2)