Ar galima į virdulį pilti šiltą vandenį?  (19)

Arbata būna gardi, kai naudojamas tinkamas vanduo. Ar galima į virdulį pilti šiltą vandenį iš čiaupo? Ar nuo to nepablogės maisto kokybė?

Jei ruošdami maistą naudojate šaltą vandenį, tai neturėtumėte baimintis naudoti ir šiltą vandenį iš čiaupo, – teigė „Šiaulių energijos“ atstovas Justinas Visockas. LRT Radijo klausytoja susidomėjo, ar karštas ir šaltas čiaupo vanduo vienodai tinkami maistui ruošti.

„Norėjau sužinoti, ar karštą vandenį iš čiaupo galima gerti ir naudoti maistui? Arbatai? Draugė man sakė, kad tas pats – ar šaltą, ar karštą vandenį naudoji maistui, bet aš visada naudodavau tik šaltą. Norėčiau sužinoti, ar tiesa, kad karštą vandenį galima gerti ir plikyti arbatą“, – teiravosi klausytoja.

J. Visockas tikino, kad iš čiaupo bėgantis karštas vanduo yra tinkamas maistui ruošti arba arbatai užpilti.

„Žinoma, arbata nebus tokia karšta, kaip užpylus ją verdančiu vandeniu, tačiau atsakydami į klausytojos klausimą galime teigti, kad taip – iš karšto vandens čiaupo bėgančiu vandeniu galima užpilti arbatą“, – pastebėjo pašnekovas.

Šaltas vanduo tik pašildomas iki reikiamos temperatūros, o visa kita išlieka nepakitę. Šaltas čiaupo vanduo siekia 8–12 laipsnių temperatūrą, o atsukus karšto vandens čiaupą vanduo bėga pašildytas iki 52 laipsnių.

„Jei gyventojai geria ir naudoja iš čiaupo bėgantį šaltą vandenį ruošdami maistą, tai neturėtų baimintis naudoti ir šiltą vandenį maistui gaminti“, – teigė įmonės atstovas. Tokiu atveju arbatinukas arba puodas užvirs greičiau.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt

(44)
(53)
(-9)

Komentarai (19)