Baltijos jūros dugne aptiktas objektas lieka neatpažintas (Video)  (11)

Baltijos jūros dugne nuskendusių senovinių laivų ieškojusi švedų ekspedicija aptiko keistą 18 metrų skersmens objektą. Nustatinėti, koks tai objektas, atradėjai kol kas tiesiog nesiryžta.

„The Ocean Explorer“ komanda užsidirbo keletą milijonų dolerių, kai 1997 m. aptiko senovinį pirklių laivą Jonkoping, rašo couriermail.com.au. Laive buvo rastos 1907 m. perplukdomos prekės. Rasti vyno buteliai laive kainavo beveik po 30000 litų. Tokia sėkmė komandos vadovą Peterį Lindbergą ir toliau privertė tęsti ieškojimus Baltijos jūroje. Tačiau nė vienas jo atradimas nesukėlė tiek diskusijų, kiek šią birželio 19 atrastas radinys. P. Lindbergas daug detalių apie radinį dar nepaskelbė. Vienintelės užuominos apie paslaptingą radinį gali būti matomos paskelbtose nuotraukose ir iškeltose teorijose. Vieni mano, kad tai gali būti žemyninė mina, kiti – kad žydintys dumbliai. „87 metrų gylyje tarp Švedijos ir Suomijos buvo aptiktas didžiulis skritulio formos objektas, kurio skersmuo 18 metrų“, – buvo paskelbta vietinei žiniasklaidai.

P. Lindbergas taip pat prasitarė, kad iki objekto matyti 300 metrų vėžių žymės. Anot ieškotojų, vėžės rodo, kad objektas galbūt buvo judantis.

Atradimo metu šeši iš devynių darbuotojų miegojo savo kajutėse, tačiau likę trys negalėjo patikėti tuo, ką mato.

P. Lindbergas teigė, kad nesiruošia toliau tyrinėti objekto. „Jis nepatenka į mums įdomių daiktų ratą. Ten gali nieko įdomaus nebūti, – sakė jis. – Mes negalime išleisti daug pinigų tik tam, kad jį pamatytume iš arti. Net jei tai būtų naujas Stonehenge´as. Kas ten yra, paliekame nuspręsti kitiems“, – kalbėjo lobių ieškotojas.

Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt

(3)
(0)
(3)

Komentarai (11)