[Žinios trumpai] „Orionas“ - Mėnulyje: NASA tai padarė pirmą kartą po 50 metų (video)  ()

NASA kosminė kapsulė „Orion“ pirmą kartą po 50 metų sėkmingai nuskrido į Mėnulį.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2022-11-22 [Žinios trumpai] „Orionas“ - Mėnulyje: NASA tai padarė pirmą kartą po 50 metų (video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Paskutinį kartą, pagal „Apollo" programą, tokia pati užduotis buvo atlikta 1972 m., rašo „Bloomberg".

Pažymima, kad laivas priartėjo prie Mėnulio 128 km atstumu ir įjungė variklį, kad įeitų į orbitą kai kapsulė su bandomaisiais manekenais buvo kitoje palydovo pusėje.

Dėl trumpalaikio ryšio nutrūkimo Hjustone skrydžių vadovai nežinojo, ar kritinis variklio paleidimas buvo sėkmingas, kol kapsulė išėjo iš už Mėnulio tamsiosios pusės.

Virš 200 patentų ir pasaulinis pripažinimas nuo JAV ir EU iki Japonijos - įsigykite stulbinamų galimybių 5in1 robotą už specialią kainą! (Video, „ROIDMI EVA“)
1760 2

„ROIDMI“, „Xiaomi“ ekosistemos kompanija, šiais metais pristatė naujausią robotą - „ROIDMI EVA“. Neregėtų galimybių įrenginys ir už specialią kainą. Pasižiūrėkime įdėmiau, ką gi jis sugeba.

Išsamiau

Po to borto kameros išsiuntė Žemės vaizdą – mėlyną tašką juodame fone.

Buvo nustatytas laivo kursas Mėnulio orbitoje. Kapsulė ten praleis maždaug savaitę, o gruodžio 11 d. grįš į Žemę ir bandys nusileisti Ramiajame vandenyne.

2022 m. rugpjūčio 29 d. NASA planavo žengti pirmąjį žingsnį  grįždama į Mėnulį po daugelio metų nuo „Apollo" misijų eros 1972 m. Tačiau dėl vandenilio nuotėkio viename iš variklių paskutinę akimirką misija buvo perkelta į 2022 m. rugsėjo 2 d.

 

Lapkričio 16 d. NASA pagaliau paleido erdvėlaivį „Orion" į Mėnulį. Jei misija baigsis sėkmingai, kitą kartą ten bus išsiųsti astronautai, o trečiojoje ekspedicijoje bus bandoma  Mėnulio paviršiuje nusileisti.

Aut. teisės: MTPC
MTPC
(61)
(0)
(61)

Komentarai ()