Kodėl nuodingų sutvėrimų nepatartina laikyti kaip naminių augintinių?  (27)

Vokietijoje gyvenantis Kevinas norėjo naujo naminio gyvūno, tačiau itin nuodinga kobra tuo numylėtiniu tapti nepageidavo. Praėjus vos kelioms dienoms po gyvūno įsigijimo, paauglys apstulbo pastebėjęs, kad kobra pabėgo iš terariumo. Bėglės paieškos truko savaitę, kainavo 40000 eurų, ir, deja, nedavė jokių rezultatų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žinant, kad reptilija vis dar laisvėje, vietos gyvūnų kontrolės specialistai namą evakuavo aštuonioms savaitėms. Kiekvienas besidomintis gamta žino, jog gyvatės be maisto gali išgyventi pakankamai ilgai. Net akiniuotosios kobros - itin nuodingos, tačiau toli gražu ne pačios ištvermingiausios reptilijos - be kąsnelio maisto gali iki šešių savaičių. Būtent tuo grindžiamas sprendimas Vakarų Vokietijos Mülheim mieste stovintį namą laikyti visiškai tuščią du mėnesius. Ši paieška yra ilgiausia ir brangiausia iš visų Vokietijoje vykdytų pastarojo meto naminių gyvūnų "medžioklių". Išmontuotos Kevino kambario sienos, grindys ir lubos (jaunuolis gyveno palėpėje); tas pats atlikta dviejuose po apačia esančiuose kambariuose. Tikintis rasti gyvatės pėdsakų, ant grindų buvo purškiami miltai; visur išvedžiota stipriai lipni dvipusė juosta, tikintis, kad kobros jauniklis prie jos netyčia prikibs. Ugniagesnių poskyrio specialistai netgi panaudojo specialias mini vaizdo kameras, kuriomis buvo apžiūrėti sunkiausiai prieinami patalpų kampeliai. Tačiau visos įdėtos pastangos nedavė jokių rezultatų. Praėjusį sekmadienį paieška buvo nutraukta ir nuomininkams buvo pasakyta, jog jie aštuonioms savaitėms turės susirasti kitas gyvenamąsias vietas. Tikimasi, jog per tą laiką gyvatė mirs iš bado. Pastatas rūpestingai užantspauduotas, užsandarinant menkiausius plyšelius, pro kuriuos reptilija galėtų pabėgti, nors ekspertai teigia, jog gyvūnas į išorę neturėtų lįsti dėl jai per šalto klimato.

Tačiau Kevinui O. drama toli gražu nesibaigė. Paieškos kainavo beveik 40000 eurų, ir tai tik sąskaita, gauta iš ugniagesių departamento. Paieškoje dalyvavo daugybė kitų agentūrų, be to, kambariui "nurengti" iki plikų sienų buvo pasitelkta statybų firma. Nauja pastato išvaizda nebus patenkintas ir jo savininkas. Nors ir nuodingų naminių gyvūnų laikymas Vokietijoje yra legalus, tikėtina, jog visas sąskaitas teks apmokėti šio gyvūno savininkui.

Tuo tarpu kobros jauniklis sėkmingai slepiasi ir toliau. "Mes gyvatės tikriausiai nerastume net per šimtą metų, nesvarbu ką bedarytume", sekmadienį pareiškė ugniagesių departamento atstovas spaudai.

(0)
(0)
(0)

Komentarai (27)