Aplink pasaulį per 60 sekundžių (Video)  (5)

Filijui Fogui iš garsiojo Žiulio Verno romano aplink pasaulį apkeliauti prireikė 80-ies dienų. Ačiū modernioms technologijoms – dabar tai galima padaryti per minutę. Kelionės metu užfiksuoti vaizdai užfiksuoti vaizdo siužete, kurį ir kviečiame pasižiūrėti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žinoma, aplink pasaulį Taptautinė Kosminė Stotis (TKS), iš kurios ir buvo susuktas šis trumpas, tačiau įspūdingas filmukas, apskrieja lėčiau, nei per minutę. Kad videokelionė vyktų sparčiau, nufilmuotas vaizdas buvo pagreitintas, o tiksliau – filmukas buvo sumontuotas iš atskirų fotokadrų.

Mokslo populiarinimu besidomintis mokytojas Dreikas (Mr. Drake) filmui sumontuoti panaudojo iš tinklalapyje „The Gateway to Astronaut Photography of Earth“ laisvai prieinamų milijonų kadrų atsirinktus 600 mūsų planetos nuotraukų iš kosmoso. Visas jas entuziastas sumontavo taip, jog dabar kiekvienas gali pasigrožėti fantastiškais Šiaurės ir Pietų Amerikos žemynų vaizdais, kurie matomi iš maždaug 350 km aukštyje skriejančios TKS.

Kelionė aplink pasaulį prasideda šiaurinėje Ramiojo vandenyno dalyje, pasiekia vakarinę Šiaurės Amerikos pakrantę, kuria „leidžiamasi“ Pietų Amerikos link. Kelionė baigiasi dienos šviesa Antarktidoje.

Kelionės metu apačioje praplaukia Vankuverio, Sietlo, Portlendo, San Francisko, Los Andželo, Finikso miestų žiburiai, vėliau pasirodo Meksikos teritorija, Golfo įlanka, Mechikas, Jukatano pusiasalis. Dešinėje, Ramiojo vandenyno pusėje matyti įspūdingi žaibai virš vandenyno. Skriejant toliau, prieš akis atsiveria Gvatemalos, Panamos, Kolumbijos, Ekvadoro, Peru, Čilės, Amazonės upės vaizdai. Vaizdo siužete matyti ir jonosfera (plonytė geltona linija) bei Paukščių Tako galaktikos žvaigždės.

Per keletą dienų nuo rugsėjo 15-osios svetainėje „Youtube“ filmuką peržiūrėjo keliasdešimt tūkstančių lankytojų.

TKS yra gyvenamas dirbtinis Žemės palydovas, aplink planetą skriejantis žemoje orbitoje. Tai yra vienuoliktoji žmonijos kosminė stotis (prieš ją orbiton buvo paleistos kosminės stotys „Saliut“, „Almaz“, „Kosmos“, „Skylab“, „Mir“ ir kt.).

TKS veikia kaip tyrimų laboratorija itin mažos gravitacijos sąlygomis. Joje atliekami biologijos, fizikos, astronomijos, meteorologijos ir kt. mokslo šakų eksperimentai. Taip pat TKS įdiegta speciali erdvėlaivių sistemų testavimo aplinka, kurios prireiks rengiant skrydžius į Mėnulį ar Marsą.

TKS tarnauti turėtų mažiausiai iki 2020-ųjų. Manoma, jog misiją galima pratęsti ir iki 2028-ųjų, kuomet keletas rusų modulių bus atskirta tam, jog būtų suformuota nauja kosminė stotis OPSEK.

Praėjusių metų lapkričio 2 d. TKS sulaukė 10-ojo jubiliejaus – būtent 10 metų Tarptautinėje Kosminėje Stotyje gyveno žmonės. TKS į orbitą buvo išvesta beveik prieš 11 metų, 2000-ųjų spalio 31 d. Per dešimtmetį TKS nuskriejo atstumą, prilygstantį aštuonioms kelionėms iš Žemės į Saulę, o aplink planetą apskriejo 57 361 sykį.

Parengė Saulius Žukauskas,
sauliuszukauskas01@gmail.com

(0)
(0)
(0)

Komentarai (5)

Susijusios žymos: