Susipažinkite su greičiausiai pasaulyje skaičiuoti galinčiu žmogumi (Video)  (7)

Net geriausiems pasaulio matematikams prireikia skaičiuotuvo, kadangi žmogaus smegenys, kaip ir bet kuris kitas organas, turi ribotus pajėgumus. Tačiau, atrodo, kad vieno amerikiečio smegenys yra pajėgiausios visame pasaulyje, mat jis sugeba žaibišku greičiu atlikti net ir sudėtingiausius mintinius skaičiavimus, rašoma Techeblog.com.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šis vyras – tai Scottas Flansburgas, kasmetinis tarptautinio renginio „Pasaulio matematikos diena“ vedėjas ir ambasadorius, matematikos mokytojas ir kelių knygų vaikams apie skaičiavimą autorius, geriau žinomas pravarde „žmogus-skaičiuotuvas“. S.Falnburgas gali per skundę ar net per trumpesnį laiką sudėti, atimti, padauginti, padalinti skaičius bei ištraukti iš jų kvadratinę ar kubinę šaknį ir atlikti tai ne ką mažiau tiksliai nei atliktų elektroninis skaičiuotuvas.

S.Flansburgas mintiniu skaičiavimu pradėjo užsiimti, kai buvo devynerių metų. Būdamas tokio amžiaus jis pirmą kartą ir atrado nepaprastą savo sugebėjimą, o tai įvyko, jam išsprendus savo matematikos mokytojo padiktuotą uždavinį be jokių užrašų. Skaičiavimo įgūdžius berniukas lavino ne tik mokyklos suole, bet ir su šeima pirkdamas daržoves bei tiksliai suskaičiuodamas jų kainas tam, kad jo tėtis pinigus už pirkinius kasininkui galėtų pateikti dar prieš šiam įteikiant čekį. Įdomu tai, kad, būdamas vaikas, S.Flansburgas skaičiuoti pradėjo nuo nulio, o ne nuo vieneto.

Vyras dėl nepaprasto savo sugebėjimo 2001 ir 2003 metais buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip „Greičiausiai pasaulyje skaičiuojantis žmogus“. Tai jis padarė sumušęs pasaulio mintinio skaičiavimo rekordą – vyriškis sugebėjo tą patį skaičių pridėti prie savęs per 15 sekundžių daugiau kartų nei per tai padarė žmogus su skaičiuotuvu. 

Prieš 13 metų S.Flansbergas taip pat sukūrė vadinamąjį „Žmogaus-skaičiuotuvo kalendorių“, kuriame dienoms, mėnesiams ir metams skaičiuoti naudojamas nulis.

Žemiau pateikiame „History“ kanalo parengtą reportažą apie šį talentingą žmogų:

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(8)
(0)
(1)

Komentarai (7)