Rusija pasišovė statyti sunkiąją raketą skrydžiui į Jupiterį  (19)

Nors Rusija per pastaruosius keliolika metų negali pasigirti didesniais kosmoso tyrimų ir naujos kartos kosminės technikos pasiekimais, šios šalies federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ puoselėja labai ambicingus planus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Roskosmos“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Denisas Lyskovas pareiškė, kad Rusijoje bus sukurta naujos kartos sunkioji raketa, galinti iškelti į orbitą 80 - 85 tonų masės naudingąjį krovinį. Be to, „Roskosmos“ ruošia ir Mėnulio bazę. Jo teigimu, agentūroje bus sudaryta ekspertų grupė, turinti paruošti naujos raketos projektą, kuris vėliau bus pateiktas tvirtinti šalies vyriausybei.

Pasak D. Lyskino, nauja sunkioji raketa bus tinkama skrydžiams į aukštas orbitas aplink Žemę, o taip pat į Mėnulį, Marsą, Jupiterį ir kitus Saulės sistemos objektus, pranešė Rusijos dienraštis „Kommersant“. Jis nepatikslino, kokias Mėnulio ir planetų mokslinių tyrimų programas yra paruošę ar ruošia Rusijos mokslininkai. „Roskosmos“ vadovo pavaduotojo teigimu, naujoji sunkioji raketa kuriama siekiant „išlaikyti technologinį Rusijos pirmavimą kosminėje veikloje“.

Pastarasis teiginys kelia rimtų abejonių. Ne kartą už nesėkmingus Žemės palydovų ir kitų kosminių aparatų paleidimus Rusijos vyriausybės griežtai kritikuota „Roskosmos“ agentūra pastaraisiais metais sparčiai keičia vadovus.

2011 m. balandį po serijos nesėkmingų Rusijos raketų paleidimų tuometinį „Roskosmos“ generalinį direktorių Anatolijų Perminovą pakeitė Vladimiras Popovkinas.

Tačiau kosminės technikos nesėkmės „Roskosmos“ persekiojo ir toliau, tad šių metų spalio mėnesį V. Popovkiną prie „Roskosmos“ vairo pakeitė Olegas Ostapenko.

Ar jam pavyks užtikrinti „technologinį Rusijos pirmavimą kosmose“, kuriame tenka konkuruoti ne tik su JAV, Europos Sąjungos ir Japonijos kosmoso agentūromis, bet ir su aktyviai vykdomomis Kinijos bei Indijos kosmoso tyrimų programomis, parodys laikas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TV3
TV3
(20)
(0)
(0)

Komentarai (19)