Daugkartinio naudojimo privati JAV raketa pakilo į rekordinį aukštį (Video)  (0)

Privati JAV kosminių skrydžių bendrovė „SpaceX“ pranešė, kad jos bandoma daugkartinio naudojimo raketa „Falcon 9R“ pakilo į rekordinį aukštį – 1000 metrų – ir minkštai nusileido starto aikštelėje. Skelbiama, kad šio bandymo metu privati kosminė raketa pakilo į 4 kartus didesnį aukštį, nei paties pirmojo bandymo metu praėjusį mėnesį.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„SpaceX“ paskelbė šio raketos bandymo vaizdo įrašą, padarytą iš bepiločio orlaivio. Jame matyti, kaip „Falcon 9R“ atsiplėšia nuo žemės bendrovės bandymų poligone Makgregoryje, Teksaso valstijoje, išbaidžiusi apylinkėse besiganančias karves, ir po maždaug 2 minučių skrydžio vėl minkštai nusileidžia pakilimo vietoje.

Pasak „Space.com“, bendrovė „SpaceX“ kuriama daugkartinio naudojimo raketa turėtų smarkiai sumažinti palydovų iškėlimo į orbitą ir pilotuojamų kosminių skrydžių kainas. Bendrovės vadovo Elono Musko teigimu, greitai naujam skrydžiui paruošiamos „Falcon 9R“ raketos gali iki 100 kartų sumažinti dabartines kosminių skrydžių kainas. Be to, teigiama, kad tokios raketos galėtų gerokai priartinti galimą Marso kolonizavimą.

Pranešama, kad „Falcon 9R“ savo dizainu labai panaši į raketą „Falcon 9“, kurią „SpaceX“ jau naudoja savo krovininiams kosminiams laivams „Dragon“ skraidinti į orbitą. Pirmoji „Falcon 9“ pakopa naudoja 9 „Merlin“ reaktyvinius variklius, deginančius žibalo ir deguonies mišinį.

Aut. teisės: TV3
TV3
(6)
(0)
(2)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: