Meteorologas pratrūko: „globalinio atšilimo nėra!”  (22)

Yra akivaizdžių įrodymų, kad žmogaus sukelta klimato kaita tėra gudrus melas, tvirtina visame pasaulyje pripažintas meteorologas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vienas iš orų kanalo „Weather Channel“ įkūrėjų Johnas Colemanas atvirame laiške kritikuoja Jungtinių Tautų organizaciją teigdamas, kad žmonių apkaltinimas globalinio atšilimo sukėlimu yra neparemtas jokiais moksliniais tyrimais.

80-metis vyras iš San Diego sako, kad atšilimą nulemia natūralūs temperatūrų kaitos ciklai: „Nėra jokios klimato krizės, – rašo jis laiške, – Vandenynų lygis katastrofiškai nekyla. Ledynai ne tirpsta, bet auga, o baltųjų meškų skaičius didėja. Karščio bangos tikrai sumažėjo. Nėra jokių požymių, kad audros stiprėtų. Aš rimtai studijuoju šią temą jau daugelį metų. Ji tapo politiniu ir visuomenės plačiai aptarinėjamu klausimas, tačiau mokslo požiūriu tame tiesos nėra“.

J. Colemanas savo tyrimus grindžia NIPCC – tarptautinės nevyriausybinės mokslininkų komisijos išvadomis, kurios tikslas pateikti kitokią nuomonę dėl Jungtinių Tautų organizacijos kuruojamos Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IPCC) skelbiamo požiūrio.

Ši komisija įspėjo, kad nuo klimato kaitos kentėsime visi, kadangi suaktyvės audros, padažnės potvyniai bei ilgės sausrų laikotarpiai. Jų parengtoje ataskaitoje teigiama, kad per ateinančius metus turėtų suintensyvėti ginkluoti konfliktai, išaugti maisto trūkumas ir grėsmė infrastruktūrai. Pasak komisijos, pasaulis atsidūrė „žmogaus sukeltos klimato kaitos eroje“ ir jau dabar grumiasi su atšilimo padariniais.

Ataskaitoje taip pat akcentuojama, kad per pastaruosius du dešimtmečius Žemės vandens ištekliai sparčiai keitėsi. Tai vyko dėl ledynų tirpsmo ir kritulių kiekio augimo, kas nulėmė vis mažėjusį kviečių bei kukurūzų derlių.

Dėl IPCC labai suaktyvėjo įvairios ekologinės grupės bei organizacijos, smerkiančios klimato atšilimą skatinančius veiksmus. Dar daugiau – siekdama sumažinti žmogaus kišimąsi į klimato sistemą, tarptautinė bendruomenė susitarė imtis visų priemonių, kad vidutinė temperatūra vėl priartėtų prie industrializacijos pradžioje buvusio lygio.

Vis dėlto, NIPCC tai laiko per daug apokaliptiniu požiūriu ir teigia, jog IPCC ataskaitoje skelbiami duomenys yra „pakoreguoti“, kad situacija atrodytu tragiškesnė: „Nėra reikšmingo žmogaus sukelto klimato atšilimo nei šiuo metu, nei anksčiau ir nėra priežasčių manyti, kad tai vyks ateityje, – pridūrė J. Coleman, – Pastangos įrodyti teoriją, kad anglies dioksidas sukelia šiltnamio efektą ir atšilimą nuėjo perniek, nes per praėjusius 18 metų temperatūra nekilo“.

Meteorologą palaiko ir Princetono universiteto klimatologijos ekspertas William Happer. „Nei vienas natūralus atmosferos cheminis junginys neturi blogesnės reputacijos už CO2. Dėl to turime dėkoti politiniams siekiams manipuliuoti gamybos subjektais. Šis tariamas siaubas, tėra grynas, mokslu užmaskuotas, tikėjimas“, – komentuoja jis.

(68)
(16)
(52)

Komentarai (22)