Margas pasaulis: šokiruojantys nekaltybės praradimo būdai (N-18) (18)
Nekaltybės praradimas – vienas iš svarbiausių momentų kiekvieno asmens gyvenime, ypač moters. Kai kuriuose pasaulio kampeliuose dailiosios lyties atstovėms tenka ištverti labai nemalonius nekaltybės praradimo ritualus. Tad kaip gi tampama moterimis įvairiose šalyse ir žemynuose?
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Papua Naujoji Gvinėja
Papua Naujojoje Gvinėjoje egzistuoja viena gentis, kurioje jau daugelį šimtmečių laikomasi įsitikinimo, kad nekaltybė mergaitėms turi būti atimta, kai joms yra vos 6-8 metai.
Tad sulaukusios šešerių, mergaitės privalo vaikščioti gatvėmis nuogos, kad berniukams ir suaugusiems vyrams žadintų geismą. Užsiimti seksu su mažamete mergaite gali bet kuris stipriosios lyties atstovas nuo 10 iki 70 metų amžiaus.
Sekso ištroškęs veikėjas prieš lytinį aktą turi susipažinti su mergaitės tėvais, kad šie patvirtintų, jog jų duktė yra nekalta. Jei taip, tuomet galima atlikti mergystės atėmimo ritualą.
Verta pažymėti, kad jei mergaitė praranda nekaltybę būdama 6 metų, tai, kai sulaukia 8-erių, su ja seksu gali užsiiminėti visi vyrai, kurie to nori. Ir nei mergaitė, nei jos tėvai negali užkirsti tam kelio.
Ir su mylimuoju toje gentyje mergina seksu gali užsiiminėti kiek nori, tačiau vakarieniauti kartu jiems draudžiama tol, kol nėra sudaryta oficiali santuoka.
Okeanija
Jei vaikinas ir mergina neabejoja savo jausmais vienas kitam ir nori kuo greičiau savo likimus sujungti santuokos įžadais, tuomet būsimoji nuotaka turi praeiti vieną sunkų išbandymą.
Būtina pabrėžti, kad Okeanijoje nepriimtina turėti lytinių santykių iki santuokos. Likus kelioms dienoms iki vestuvių, jaunikis į svečius pasikviečia 3-5 artimiausius savo draugus ir perduoda jų žiniai savo mylimąją.
Draugai ir nuotaka išvyksta už kaimo ribų. Ten vaikinai paeiliui užsiiminėja seksu su draugo mergina. Grįžę namo draugai jaunikiui detaliai papasakoja, kaip jiems sekėsi seksualiai santykiauti su jo išrinktąja – patiko ar ne. Taip pat turi būti atvežta kruvina paklodė, kaip įrodymas, kad mergina iš tiesų buvo nekalta.
Išklausęs savo geriausių draugų pasakojimų, jaunikis turi nuspręsti, ar nori jis vesti tą merginą. Jei taip, tai netrukus atšokamos vestuvės. Tačiau, jeigu vaikinas priima neigiamą sprendimą, jam yra leidžiama toliau ieškoti savo antrosios pusės. Išniekintos ir prieš vestuves atstumtos merginos laukia kaimynų ir giminių patyčios.
Tokiai merginai yra lemta likusį gyvenimą praleisti vienatvėje, nes nė vienas save gerbiantis vaikinas neves tos, kuri jau yra praradusi nekaltybę.
Sumatra
Kai kuriuose salos kaimuose iki šiol egzistuoja paprotys, skelbiantis, jog atimti mergaitei nekaltybę gali tik jos tėvas ir kiti stipriosios lyties giminaičiai. Vos tik merginai sueina 17 metų, ji sudalyvauja nekaltybės praradimo apeigose, nes kitaip jos niekas nenorės vesti.
Paskirtą apeigų dieną į svečius atvyksta būrys giminių. Merginos tėvas ir kiti suaugę vyrai sutartu laiku įžengia į jaunos gražuolės miegamąjį.
Kai ritualas yra baigiamas, visi ima triukšmingai švęsti, juk viena moterimi pasaulyje tapo daugiau.
Tibetas
Tibete vis dar gyva tradicija, pagal kurią vyras privalo vesti nekaltą mergaitę ir išsaugoti jos nekaltybę iki tos dienos, kol koks nors pašalinis vyras neišreikš noro su ja permiegoti. Tai gali būti vyro draugas ar visiškai svetimas praeivis. Ritualo esmė ta, kad prašalaitis tiesiog ateina į sutuoktinių namus ir paprašo vyro, kad šis leistų pasimylėti su jo žmona.
Jei atsakymas būna teigiamas, nepažįstamasis moterį „pasiskolina“ kelioms dienoms. Į namus moteris privalo grįžti nėščia. Tik po to, kai pagimdo vaiką nuo nepažįstamojo, ji turi teisę padovanoti vaikų ir savo vyrui.
Svetimą vaiką moters sutuoktinis augina kaip nuosavą, nes jis simbolizuoja tai, kad jo žmona patraukli ne tik jam, bet ir kitiems. Tai buvo pasididžiavimo priežastis. Tokius vyrus gerbia visuomenėje ir niekas neturi teisės pasakyti ką nors blogo nei apie jį, nei apie jo žmoną.
Yra buvę situacijų, kai praeidavo daugiau nei 5 metai nuo vestuvių dienos, o prie sutuoktinių namų slenksčio taip ir nepasirodydavo svetimas praeivis, kuris būtų norėjęs pasimylėti su šeimininko žmona. Tuomet vyras imdavo gėdytis savo žmonos, visur vaikščioti vienas. Negeidžiama žmona – didžiausia šeimos gėda.
Japonija
Prieš keletą šimtų metų, daugelis japonų mergaičių svajojo tapti geišomis, nes būdavo garantuotas sotus pragyvenimas. Geišos dėl nieko neturėjo rūpesčių, joms nieko netrūko, jas visi gerbė ir žavėjosi. Tačiau prieš pradedamos savo „karjerą“, jaunos merginos turėjo prarasti nekaltybę.
Nekaltybės atėmimo apeigų esmė buvo ta, kad geiša savo nekaltybę pateikdavo pardavimui. Tas, kuris pasiūlydavo didžiausią sumą pinigų, turėjo teisę su mergina praleisti naktį. Ši akcija būdavo naudinga geišoms, nes jos turėjo progą susipažinti su potencialiais klientais, pabendrauti su jais, sudominti juos ir užburti. Pinigai, gauti už nekaltybės paaukojimą, geišai galėjo pasitarnauti kaip startinis kapitalas pradedant savo veiklą.
Saudo Arabija
Saudo Arabijoje egzistuoja tradicija, kuomet mergaitei nekaltybė atimama per jos vestuves. Jaunikis tai turi padaryti viešai, kad visi svečiai pamatytų, kad jo nauja žmona tampa moterimi nuo jo paties rankų (tiesiogine prasme).
Jaunikis turi savo rodomąjį pirštą apvynioti baltu audiniu, jį įkišti į nuotakos makštį ir perplėšti mergystės plėvę. Po to jaunikis išdidžiai visiems parodo kraujuotą audinį. Be tokio ritualo vestuvių ceremonija negali vykti.