NASA šįvakar skelbs apie „kitos Žemės“ atradimą?  (4)

JAV kosmoso agentūros NASA mokslininkai, priklausantys „Kepler“ misijai, kurios tikslas yra ieškoti gyvybei tinkamų planetų prie tolimų žvaigždžių, šiandien, ketvirtadienį ketina surengti spaudos konferenciją, kurioje žadama paskelbti apie „itin svarbius naujus atradimus“, rašo independent.co.uk.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Liepos 23 dieną vyksiančioje spaudos konferencijoje, kuri anonsuota paveikslėliu ir išankstine informacija, pagal kuriuos galima spėti, kad bus paskelbta apie „kitos Žemės“ atradimą, susirinks didelė dalis misijoje dirbančių aukšto lygio mokslininkų.

„Pirmoji egzoplaneta, besisukanti apie žvaigždę, panašią į mūsų Saulę, atrasta 1995 metais. Egzoplanetos, ypač mažesnės, Žemės dydžio, vos prieš 21 metus tebuvo mokslinės fantastikos tema“, – NASA rašo kvietime į spaudos konferenciją.

„Šiandien, po tūkstančių atradimų, astronomai yra ant atradimo, išpildysiančio žmonijos tūkstantmečių svajonę – atrasti „kitą Žemę“ – slenksčio“.

„Kepler“ misijos teleskopas į orbitą buvo iškeltas 2009 metais. Jis Visatoje, aplink tolimas žvaigždes, ieškojo į Žemę panašių planetų, kurių orbita būtų tinkamo dydžio, kad planetoje galėtų būti skysto vandens. Nuo to laiko teleskopu atrasta daugiau nei 1000 įvairiausių dydžių planetų ir daugiau nei 3000 planetų-kandidačių.

Konferenciją, kuri turėtų prasidėti šį vakarą, 19:00 Lietuvos laiku, bus galima tiesiogiai stebėti čia.
Aut. teisės: delfi.lt
(39)
(2)
(37)

Komentarai (4)