Medikai šokiruoti: senolei ant kaktos išdygo ragas (Foto)  (2)

Kinų medikai neseniai susidūrė su itin keistu atveju. Į juos kreipėsi 87 metų moteris, kuriai ant kaktos auga 12,7 cm ragas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Liang Siudžen iš Kinijos pietvakarinės Sičuano provincijos gydytojams pasakojo, kad darinys ant kaktos pradėjo augti prieš dvejus metus ir vis dar auga. Moteris teigė, kad maždaug prieš aštuonerius metus jai ant kaktos atsirado juodas apgamas, kuris pradėjo niežėti. Moters šeimyniškiai ėmė jį tepti vietiniu augaliniu preparatu. Kadangi nebuvo jokio šalutinio poveikio, moteris šią priemonę naudojo ir toliau. Tačiau prieš dvejus metus apgamas atsivėrė ir iš jo ėmė augti nedidelis ragas. Iš pradžių jis buvo mažojo rankos piršto storio ir maždaug pustrečio centimetro ilgio, vėliau tapo kur kas didesniu. „Mes nuvykome į ligoninę, ir gydytojai negalėjo nustatyti, kas tai yra, – pasakojo L. Siudžen sūnus. – Mano mama nemėgsta lankytis ligoninėse, nes mano, kad ten nuvykusi nebegrįš namo.“ Kadangi darinys, rodėsi, nebeaugo moters šeima į medikus daugiau nesikreipė. Tačiau šiais metais motinai išsitrinkti plaukus padėjęs L. Siudžen sūnus netyčia ragą „nulaužė“ ir jo vietoje labai greitai išaugo naujas darinys, kuris didėjo žaibiškai.

Per šešis mėnesius ragas išaugo iki 12,7 cm ilgio ir dabar yra maždaug 5cm skersmens. Savo formą jis primena gyvūno ragą. Oda aplink jį yra paraudusi ir kartais kraujuoja. „Dabar jį skauda. Kartais taip skauda, kad naktį pabundu“, – apie savo būklę pasakojo L. Siudžen.

Medikai mano, kad šis darinys yra odos sukietėjimas. Jis gali būti pašalintas chirurginiu būdu, jeigu paciento būklė leidžia tai daryti. Tačiau dėl to, kad šiuo, konkrečiu atveju, darinys auga taip greitai, medikai nerimauja, kad jis gali būti vėžinis.

L. Siudžen sūnus tikisi įkalbėti savo motina gydytis. Verta paminėti, kad tai ne pirmas toks atvejis Kinijoje. Anksčiau jau buvo užfiksuoti mažiausiai du panašūs atvejai, kuomet moterims augo ragas ant galvos srityje.

Aut. teisės: delfi.lt
(41)
(8)
(33)

Komentarai (2)