Netikėti psichologinio tyrimo rezultatai: griežtai heteroseksualios orientacijos moterų nebūna  (18)

Galbūt tai skamba įžūliai, tačiau Esekso universiteto (JK) mokslininkai priėjo išvadą, kad moterų seksualinė orientacija būna arba biseksuali, arba homoseksuali – "ir niekada heteroseksuali". Mat, kaip paaiškėjo atlikus eksperimentą, heteroseksualiomis save laikančias moteris intensyviai jaudino ir nuogų vyrų, ir nuogų moterų vaizdai, rašo BBC.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Esekso universiteto Psichologijos katedros eksperimente, kurio rezultatai publikuoti žurnale "Journal of Personality and Social Psychology" dalyvavo 345 moterys. Joms buvo demonstruojama erotinio turinio vaizdinė medžiaga, tuo metu fiziologinius eksperimento dalyvių parametrus (įskaitant ir akies vyzdžių išsiplėtimą, tačiau ne vien tai) fiksavo aparatūra.

Tyrimo rezultatai byloja, kad moteris, kurios sakė esančios heteroseksualios lytinės orientacijos, stipriai jaudino abi lytys, nors šios moterys sakė, kad jas domina tik vyrai. Ir priešingai – lesbiečių fiziologija kur kas intensyviau reagavo į erotinius moterų vaizdus, o vyrams jų fiziologija liko visiškai abejinga.

Anot tyrimo autoriaus dr. Gerulfo Riegerio, homoseksualių moterų jaudulys stebint nuogas moteris beveik prilygo heteroseksualių vyrų jauduliui stebint nuogas priešingos lyties atstoves.

"Nors dauguma moterų mano esančios ir sako esančios heteroseksualios seksualinės orientacijos, mūsų tyrimas rodo ką kita, - atkreipia dėmesį G. Riegeris. – Kai pamėginome išsiaiškinti, kas jas jaudina, paaiškėjo, kad heteroseksualios moterys iš tikrųjų yra arba biseksualios, arba homoseksualios – bet niekada heteroseksualios."

"Galbūt moterys viešai deklaruoja esančios aiškiai tradicinės lytinės orientacijos, tačiau tai nereiškia, kad mes iš to galime spręsti apie tikrąsias moterų seksualines preferencijas", - reziumavo tyrimo autorius.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(32)
(9)
(23)

Komentarai (18)