Sunku užmigti? Išbandykite miego mašiną – „Sleepion“ (Video)  (3)

Nė neįsivaizduojame, kiek reikėjo išbandyti kovos su nemiga būdų ir praryti migdomųjų, kiek praleisti bemiegių naktų kankinamoje pagalvių nelaisvėje, kad sugalvotum tokį įrenginį. Tačiau juk kažkas tai padarė! Nes tik žvilgtelėjęs į „Sleepion“ supranti, kad išsimiegojęs žmogus tokio daikto nesukurs.


Keisčiausia, kad mes linkę patikėti, jog jis tikrai padės greičiau užmigti.

„Išbandžiau jį pats, ir veikė puikiai. Be to, pinigų rinkimo „Kickstarter“ kampanijos metu atlikome bandymą – 40 sveikų moterų nuo 28 iki 32 metų amžiaus išbandė šį įrenginį. Visos užmigo greičiau, gilaus miego fazę pasiekė vidutiniškai per 45 minutes, be to, jų imuninė sistema sustiprėjo“, – kažkokius stebuklus apie rankose laikomą kreivą vamzdį ar ragą primenantį įrenginį pasakoja „Cheero“ atstovas Xavieras Usami.

Keistos formos įrenginys migdo pasitelkęs tris poveikį darančius veiksnius – garsą, šviesą ir kvapą.

„Sleepion“ apačioje įrengtas švelnios šviesos šaltinis skleidžia gelsvą 2700k šviesą, kuri primena žvakę ar mėnulį. Pati šviesa nukreipta į šalį, tad jei užmigdami stebime įrenginį, matome tik švelnų jos atspindį (pavyzdžiui, nuo patalynės, jei „Sleepion“ pasidėjote į lovą greta).

„Tokią keistą formą nulėmė du dalykai. Pirmiausia numatėme, kad „Sleepion“ bus galima pasidėti šalie savęs lovoje. Antra – tokia forma užtikrina, kad jo skleidžiamas garsas būtų kuo tiksliau nukreiptas į tą, kuriam reikia“, – vartydamas rankose Japonijoje gaminamą plastikinį įrenginį kalbėjo Xavieras Usami.

Taigi antras migdomasis poveikis – garsas. Atrodo, jis ir svarbiausias. Bent jau gamintojai labai rimtai apmąstė, kokie garsai žmogų labiausiai ramina. Ir mes niekada nebūtume to atspėję patys.

Pasirodo, labiausiai ramina žmogų garsai, kuriuos jis girdėjo dar prieš gimdamas. Aišku, ką konkrečiai kiekvienas girdėjome, kol mus nešiojo mama, niekas neatspės. Tačiau „Sleepion“ gamintojai pasistengė, kad įrenginio skleidžiami garsai skambėtų būtent taip, kaip juos girdėtume, jei dar nebūtume gimę.

Išklausęs keleto gamintojų siūlomų migdančių garsinio fono pavyzdžių, supratau viena – prieš gimdami viską girdėjome labai nekokybiškai. Nieko nuostabaus – juk vaisių nuo pasaulio skiria ir pilvas, ir vaisiaus vandenys. Taigi aparatas viską groja dusliai, be jokių aukštų dažnių, lyg murmėdamas ar pro vatą.

Trečias migdomojo poveikio instrumentas – kvapas. Viršutinėje dalyje įrengtas magnetu tvirtinamas akytas keraminis akmenukas, ant kurio užlašinus tris lašus specialių kvapų aliejų įrenginys skleis švelnų aromatą.

Taigi atsiguli į lovą, pasidedi šalia, įjungi ir paskęsti migdomojo poveikio svaigulyje. Po 45 minučių įrenginys pats išsijungia. Tu turėtum išsijungti iki tol. Jei, aišku, sugebėsi, prieš akis pasidėjęs tokius ragus. Gal ir nieko tokio, bet juk minčių jie gali kelti įvairių…

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
Autoriai: Arnoldas Lukošius
(20)
(2)
(18)

Komentarai (3)