Ką daryti, pastebėjus kraują šiose netikėtose vietose?  (2)

Kraują galima pastebėti įvairiausiose ir gana netikėtose vietose. Tačiau, tai ne visada pavojaus ženklas. Vis dėlto, reikėtų būti atidesniais jeigu kraują pastebėjote vienoje iš šių vietų:


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šlapime

Kraujas šlapime gali būti šlapimo takų arba pūslės uždegimo simptomas. Tokiu atveju dažnai jaučiamas ir padažnėjęs noras šlapintis bei deginimas jo metu. Jeigu taip pat jaučiate skausmą apatinėje nugaros ar juosmens srityje ir karščiuojate, derėtų nedelsti ir per artimiausias 48 valandas kreiptis į medikus. Tai gali būti inkstų uždegimas, kuriam reikalingas gydymas antibiotikais.

Išmatose

Vienas ar keli raudoni lašiukai, matomi ant tualetinio popieriaus, praneša apie išangės odos įplyšimą. Stipresnis kraujavimas, paprastai pastebimas ant klozeto sienelės, gali pranešti apie hemorojų. Jo gydymas nesudėtingas, tačiau svarbu tiksliai nustatyti diagnozę.

Vis dėlto, pastebėjus kraują pačiose išmatose, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Kraujavimas žarnyne gali reikšti daug rimtesnes sveikatos problemas, pvz., vėžį.

Motinos piene

Dažnas kūdikio žindymas ar pieno nutraukimo pompos naudojimas gali sukelti spenelių suskeldėjimą. Paprastai taip atsitinka pirmosiomis maitinimo savaitėmis. Dėl to kūdikio žindymo nutraukti nereikia, o įplyšimai turėtų užgyti maždaug per savaitę. Jeigu siekiate greitesnių rezultatų, pabandykite kremą, kurio sudėtyje yra lanolino.

Vėmaluose

Spaudimas, atsiradęs smarkaus žiaukčiojimo metu, gali priversti plyšti gerklėje esančius kapiliarus. Pastebėjus vos kelis lašelius kraujo, paprastai jaudintis nereikėtų.

Tačiau, jeigu viskas, ką išspjovėte yra ryškiai raudonos spalvos arba vėmaluose matote tai, kas primena kavos tirščius, nedelsdami kreipkitės į gydytojus. Gali būti, kad kenčiate nuo gyvybei pavojingo vidinio kraujavimo pilvo srityje arba stemplėje.

Gleivėse

Peršalimas, sausas oras ar patirta trauma gali pažeisti nosies gleivinę. Tačiau, jei kraujas iš tiesų ima bėgti iš nosies, palenkite galvą į priekį (neteisingai manoma, kad ją reikia atlošti), užspauskite šnerves ir palaukite apie 15 minučių arba kol kraujavimas sustoja.

Jeigu stipraus kraujavimo epizodai pasitaiko porą kartų per mėnesį ar dažniau, apsilankykite pas gydytoją. Tai gali slėpti ir retesnę ligą, pvz., leukemiją.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(31)
(2)
(29)

Komentarai (2)