Dar keli sovietinių laikų galvosūkiai vaikams - pasitikrinkite savo loginį mąstymą bei pastabumą ir juos išspręskite  (4)

Praeitą savaitę siūlėme pabandyti išspręsti kelis sovietinius galvosūkius. Jie yra sukurti vaikams, todėl nėra labai sudėtingi. Visgi, šiems galvosūkiams išspręsti reikalingas pastabumas bei geri situacijos interpretacijos įgūdžiai. Šiam savaitgaliui pateikiame dar tris vaikiškus sovietinius galvosūkius.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2016-12-02 Dar keli sovietinių laikų galvosūkiai vaikams - pasitikrinkite savo loginį mąstymą bei pastabumą ir juos išspręskite  (4)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Praeitą savaitę siūlėme išspręsti tris vaikiškus galvosūkius. Daugeliui portalo lankytojų jie pasidavė lengvai, nepaisant to, kad jiems išspręsti prireikė nemažai pastabumo ir žinių.

Pirmasis šio savaitgalio galvosūkis taip pat nėra sunkus. Atsakykite – kuris iš pavaizduotų berniukų gali panešti didesnį vandens kiekį?

Kaip visada, teisingi atsakymai pateikiami antrame straipsnio puslapyje.

Antrasis galvosūkis yra kiek sunkesnis. Panaši užduotis buvo pateikiama ir ankstesniame straipsnyje apie sovietinius galvosūkis. Jums tereikia gerai įsižiūrėti į piešinį, pasitelkti visas savo turimas žinias apie gamtą ir geografiją, bei atsakyti į šiuos klausimus:

1. Ar daug laiko liko iki mėnulio jaunaties?
2. Ar greitai ateis naktis?
3. Koks metų laikas vaizduojamas?
4. Į kurią pusę teka upė?
5. Ar upė tinkama laivybai?
6. Kokiu greičiu juda traukinys?
7. Ar ilgai mašina važiuos palei bėgius?
8. Ar kur nors netoliese yra tiltas? (klausimui atsakyti reikalingos rusų kalbos žinios)
9. Ar kur nors netoliese yra aerodromas?
10. Ar vėjuota?

Paskutiniam galvosūkiui išspręsti prireiks pastabumo. Praeitame straipsnyje apie sovietinius galvosūkius vaikams buvo pateiktas paveikslėlis, kuriame reikėjo surasti pasislėpusį zuikį. Šis galvosūkis labai panašus – suraskite Pėtią ir Mišą.

Savo spėjimus galite pasitikrinti antrame straipsnio puslapyje pateikiamuose atsakymuose.




Pirmasis galvosūkis yra kiek suktas. Iš tikrųjų berniukų raumenų jėga nėra svarbi. Kadangi abiejų laistytuvų snapeliai yra vienodame aukštyje, į juos telpa vienodas vandens kiekis. Todėl abu berniukai gali panešti tiek pat vanvens vienu metu šioje situacijoje.

Antram galvosūkiui išspręsti reikėjo pastabumo ir šiokių tokių žinių apie gamtą.

Atsakymai:

1. Iki jaunaties liko nedaug – vandenyje matomas veidrodinis mėnulio atspindys. Taigi, vaizduojama delčia.
2. Naktis ateis negreitai – delčia pasirodo rytais.
3. Ruduo – paukščiai skrenda į pietus. Jau išsiaiškinome, kad vaizduojamas rytas, todėl pagal saulės padėtį galima suprasti ir paukščių skridimo kryptį.
4. Šiaurės pusrutulyje upių dešinys krantas yra statesnis. Todėl upė teka į rytus (paveikslėlyje tolyn link saulės). Kitas paaiškinimas – prie stataus nelygaus šlaito matomas vandens raibuliavimas išduoda upės tėkmės kryptį.
5. Upė tinkama laivybai – matomi plūdurai.
6. Į šį klausimą atsakyti sunku ir dėl paveikslėlio kokybės. Traukinys stovi – jam dega raudonas signalas.
7. Greičiausiai neilgai, nes ženklas rodo, kad kelias kerta bėgius.
8. Greičiausiai, kad čia pat. Ženklas įspėja mašinistą uždaryti pelenų surinkimo talpą.
9. Danguje matomas akrobatinius triukus atliekantis lėktuvas. Tokie lėktuvai skraido trumpus atstumus, todėl aerodromas turėtų būti netoliese.
10. Pučia. Mes žinome, kad garvežys stovi, tačiau jo išmetami dūmai bei garai vis tiek sklaidosi.

Trečiasis galvosūkis jau visai paprastas. Pėtia yra gaidys, o Miša – lokys. Nuotraukoje jie apibraukti.

Sovietiniai galvosūkiai vaikams yra gana įdomūs. Jie buvo labai populairūs prieš prasidedant kompiuterinių žaidimų ir interneto karaliavimui. Visgi, išsprendus vieną ir supratus patį galvosūkių sudarymo principą kitus įveikti yra žymiai lengviau. Kaip šį kartą sekėsi jums?

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(41)
(18)
(23)

Komentarai (4)