Ar liausitės pagaliau? Gydytojai negali patikėti, kad žmonės ausis vis dar krapšto vatos pagaliukais (Video)  (7)

Gydytojai vis intensyviau stoja prieš paplitusias ausų valymo praktikas. Anot jų, ypatingai žalingas ausų valymo būdas yra naudojant vatos pagaliukus (arba smailius daiktus, apvyniotus vata). Medicininiuose žurnaluose tvirtinama, kad vatos pagaliukai nepadeda pašalinti sierą iš ausų ir joms kenkia, rašo CNN.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Siekiant įtikinti žmones paklausyti specialistų, nuspręsta šį klausimą pristatyti ir per žiniasklaidos priemones. Vatos pagaliukai, plaukų smeigtukai, raktai, ausų krapštukai – ir daugelis kitų smailių daiktų, kuriuos mėginame kišti į aisis, gali sužaloti vidinius ausų kanalus, pradurti būgnelius ir net pajudinti iš vietos klausos kauliukus. Bet kuris iš šių pažeidimų gali sukelti apkurtimą, svaigulį ar kitas pasekmes.

Vietoje to būtų galima palikti ausų sieros valymo klausimą motinai gamtai. Ausų siera susidaro tam, kad ausys nebūtų per sausos, būtų garantuojamas jų švarumas ir apsauga – purvas, dulkės ir bet kas, kas patenka į mūsų ausis, įstringa sieroje.

Taip bet kokios dalelės sustabdomos, kad nejudėtų gilyn į ausies kanalą. Mūsų įprastiniai žandikaulio judesiai – nuo kalbėjimo iki kramtymo – ir natūralus odos augimas ausies kanale garantuoja, kad sena siera pasišalina iš ausies ir ją galima nuvalyti prausiantis.

Kodėl gydytojai nepataria naudoti vatos pagaliukų ausies kanalui valyti

Tiesa, šis procesas gali sutrikti ir tuomet susidaro sieros sankaupos. Taip dažniau nutinka vyresnio amžiaus žmonėms. Sieros sankaupų taip pat gali atsirasti tais atvejais, kai natūralus ausies valymosi procesas neveikia taip, kaip turėtų. Tuomet sieros sankaupa užblokuoja ausies kanalą ir apsunkina girdėjimą.

Tiems asmenims, kurie turi problemų su sieros sankaupa ausies kanale, taip pat griežtai nepatartina naudoti vatos pagaliukų. Juos panaudojus galima nustumti sierą dar giliau į ausies kanalą ir pažeisti ausies būgnelį.

Maždaug 2 procentai suaugusiųjų yra vykę pas gydytojus dėl problemų su ausų siera, kurios dažniausiai pasireiškia klausos sutrikimais. Geriausia neeksperimentuoti ir sprendimo ieškoti kartu su kvalifikuotais specialistais.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TV3
TV3
(69)
(18)
(51)

Komentarai (7)