Amerika gali patirti didžiulį smūgį: aktyvistams leista pradėti rinkti parašus dėl Kalifornijos atsiskyrimo nuo JAV  (7)

Po Donaldo Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose kampanija už Kalifornijos atsiskyrimą nuo Jungtinių Valstijų įgauna pagreitį – aktyvistams leista pradėti rinkti parašus, kad šiuo klausimu būtų rengiamas referendumas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kalifornijos valstijos sekretorius Alexas Padilla ketvirtadienį uždegė žalią šviesą judėjimo „Kalifornijos valstybingumas“ (California Nationhood), kuris taip pat žinomas kaip „Calexit“, šalininkams pradėti rinkti parašus, kad 2018 metų lapkritį šis klausimas būtų pateiktas balsavimui. Aktyvistams iki liepos 25 dienos reikia surinkti 585 407 parašus – šis skaičius sudaro 8 proc. registruotų rinkėjų Kalifornijoje – daugiausiai gyventojų turinčioje JAV valstijoje.

Šios beveik 40 mln. gyventojų turinčios valstijos ekonomika yra šešta pagal dydį pasaulyje. Jei tokiai iniciatyvai būtų pritarta referendume, iš Kalifornijos konstitucijos būtų pašalintos nuostatos, kad „Kalifornija yra neatskiriama Jungtinių Amerikos Valstijų dalis, o Jungtinių Amerikos Valstijų Konstitucija yra aukščiausias šio krašto įstatymas“, rašoma A.Padillos biuro išplatintame pareiškime.

Tuomet rinkėjams 2019 metais kitame plebiscite tektų spręsti, ar Kalifornija turėtų tapti atskira valstybe. A.Padilla sakė, kad iniciatyva dėl nepriklausomybės, laikoma sunkiai įgyvendinama, turėtų didžiulį poveikį valstijai ir tikriausiai susidurtų su teisiniais sunkumais. „Jeigu Kalifornija iš tiesų taptų nepriklausoma šalimi, valstybė ir jos vietos vyriausybės pajustų didžiulį, bet nežinomą, poveikį biudžetams“, – įspėjo jis. „Calexit“ entuziastai, kurių kampanija vadinasi „Taip Kalifornija“ (Yes California), nepriklausomybės siekį argumentuoja tuo, kad valstijos ir JAV požiūriai išsiskiria ir ji galėtų klestėti būdama nepriklausoma.

„Mūsų požiūriu Jungtinės Valstijos reprezentuoja daugelį dalykų, kurie kertasi su Kalifornijos vertybėmis, o mūsų tolesnis buvimas valstija reiškia, kad Kalifornija toliau subsidijuos kitas valstijas mūsų pačių ir mūsų vaikų nenaudai“, – rašoma „Taip Kalifornija“ tinklalapyje. Daugeliui kaliforniečių nepriklausomybės idėja tapo labai patraukli po netikėtos D.Trumpo pergalės prezidento rinkimuose.

Demokratų partijos kandidatė, buvusi valstybės sekretorė Hillary Clinton nesunkiai įveikė D.Trumpą šioje valstijoje, aplenkusi jį daugiau nei 4,2 mln. balsų – beveik dvigubai daugiau balsų nei čia surinko milijardierius verslo magnatas.

Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
(37)
(5)
(32)

Komentarai (7)

Susijusios žymos: