Tai visgi seksas, žolės pjovimas ar krepšinis geriausiai degina kalorijas? Štai kuo turite užsiimti, jei metate svorį  ()

Norite atsikratyti antsvorio? Pirmyn pabėgioti. Kalbant apie kalorijų deginimą arba tiesiog norą išnaudoti daugiau energijos nei jos gauname su maistu, yra net kelios fizinės veiklos, žymiai veiksmingesnės už bėgiojimą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Didžiosios Britanijos širdies ligų fondas primena: suaugęs žmogus, sveriantis 75 kilogramus, per pusvalandį vidutinio intensyvumo bėgimo sudegina 430 kalorijų. Tai maždaug penktadalis rekomenduojamos paros normos: maždaug dvi mažos porcijos gruzdintų bulvyčių ar trys skardinės kolos, skelbia 1843magazine.com.

Boksas ir plaukimas baidarėmis taip pat puikiai degina kalorijas, tačiau šiai veiklai būtinas pasiruošimas. Kaip skelbia Sporto ir kūno rengybos pramonės asociacija, 2015 metais bėgimo batelius apsiavė per 48 mln. amerikiečių, o štai bokso pirštines apsimovė vos 5 mln.

Be jokios abejonės, kūnas energiją naudoja ir nieko ypatingo neveikdamas. Kai kurie žmonės, konkrečiai daugiau sveriantys, sudegina daugiau kalorijų. Nepaisant individualių medžiagų apykaitos niuansų, pasiplaukiojimas baseine ar pasivažinėjimas dviračiu sudegins daugiau kalorijų nei darbas irklavimo treniruokliu.

Kalbant apie sportą, kuriam reikalingas kamuolys, rezultatai taip pat labai skirtingi. Pavyzdžiui, futbolas sudegina dviem trečdaliais daugiau kalorijų nei tinklinis, o štai tenisas ir krepšinis šiuo atveju lygiaverčiai. Štai golfas ir beisbolas prilygsta ėjimui vidutiniu tempu.

Noras atsikratyti nereikalingų kilogramų neturėtų būti vienintelė priežastis būti fiziškai aktyviems. Reguliari vidutinio intensyvumo fizinė veikla pastebimai sumažina ir širdies ligų riziką. Tiems, kurie nenori lieti prakaito salėje ar šiaip sportas jiems ne prie širdies, gali išnaudoti kasdieninės veiklos potencialą. Pavyzdžiui, valandą skyrę vejos pjovimui ar kilimų siurbimui sudeginsite tiek pat kalorijų kaip ir pusvalandį bėgiodami.

O kaip dėl sekso? Norint sudeginti tiek kalorijų, tektų mylėtis tris valandas.

Aut. teisės: delfi.lt
(12)
(9)
(3)

Komentarai ()