Ingredientai apie kuriuos eiliniai greito maisto valgytojai nė neįtaria (Video)  (2)

Neretai greitą maistą valgantys žmonės rūpinasi tik patiekalo skoniu ir per daug nesidomi, iš ko jis padarytas. Jokia paslaptis, kad greito maisto restoranuose sveikų produktų praktiškai neįmanoma rasti, tačiau tai – ne blogiausia, kas gali nutikti, rašė draxe.com.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2017-03-20 Ingredientai apie kuriuos eiliniai greito maisto valgytojai nė neįtaria (Video)  (2)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Greitame maiste yra gausu papildomų ingredientų, apie kuriuos eilinis vartotojas nė neįtaria. Todėl labai svarbu skatinti greito maisto restoranų tinkluose besilankančių žmonių sąmoningumą – neribotas šių produktų vartojimas gali lemti tiek trumpalaikius, tiek ilgalaikius sveikatos sutrikimus.

1.Valgoma mėsa nebūtinai yra mėsa

Neseniai atliktas DNR tyrimas atskleidė, kad daugelio greito maisto restoranų tinklų vištiena iš tiesų yra vos 50 proc. vištiena ir 50 proc. soja. Be to, tokiuose restoranuose patiekiamoje vištienoje yra ketvirtadaliu mažiau baltymų nei namuose paruoštame patiekale.

Joje taip pat labai daug druskos. Na, o tokiuose patiekaluose kaip vištienos kepsneliai, šios mėsos praktiškai nė su žiburiu neįmanoma rasti – pagrindinės sudedamosios jų dalys buvo nervai, jungiamiasis audinys, malti kaulai ir riebalai.

2. Mėsoje gausu antibiotikų

Be to, kad užsisakydami mėsos patiekalą, valgote ne vien mėsą, jos produkte taip pat gausu antibiotikų. Ištyrus net 25 greito maisto restorano tinklus, net 16 iš jų testo neišlaikė – jų maiste buvo nustatytas itin didelis kiekis antibiotikų. Vienas iš tokių restoranų, tai Lietuvoje žinomas ir pamėgtas KFC.

3. Vėžį sukeliančios gruzdintos bulvytės

Gruzdintos bulvytės didina riziką susirgti vėžiu dėl kepimo metu išsiskiriančio akrilamido. Jo koncentracija užkandyje didėja proporcingai aliejaus, kuriame yra kepamos bulvytės, temperatūrai. Jokia paslaptis, kad gruzdinimas vyksta aliejų įkaitinus iki itin aukštos temperatūros. Be to, ilgai kaitinamas ir retai keičiamas aliejus taip pat didina riziką susirgti vėžiu.

4. Nuodingos maisto pakuotės

2017 m. atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad daugelyje greito maisto restoranų tinklų, produktai yra pakuojami į pavojingų PFAS chemikalų turinčias pakuotes. Šios medžiagos sulaiko produktuose esančius riebalus nuo pratekėjimo ant klientų rankų ar drabužių.

PFAS chemikalų grupė yra laikoma ypač atsparia sintetinių chemikalų grupe, kuri yra siejama su vėžiu, apsinuodijimais, imuninės sistemos slopinimu ir kitais sveikatos sutrikimais. Šiais chemikalais yra padengiami vienkartiniai indai, sumuštinių įpakavimo popierius, mikrobangų krosnelėms atsparios popierinės pakuotės.

5. Saldikliai

Maiste esantys saldikliai yra daug pavojingesni, nei atrodo. Tai, kad produktas pažymėtas kaip becukris nereiškia, kad jame nėra aukštos koncentracijos kukurūzų sirupo ar dirbtinių saldiklių, susijusių su daugybe skirtingų sveikatos sutrikimų. Dažniausi iš jų – diabetas, nutukimas, aukštas kraujospūdis ir širdies bei kraujotakos sistemos ligos.

Kiti saldikliai yra susiję su migreniniais galvos skausmais, svorio augimu, kardiovaskulinėmis ligomis ir antro tipo diabetu. Taigi, niekuomet nereikia manyti, kad greito maisto restorane parduodamas becukris produktas yra sveikas. Jame cukrus tiesiog yra pakeistas saldikliais, kurių galima rasti visur – pradedant duonos gaminiais ir baigiant salotomis.

6. Migreną sukeliantys padažai

Greitas maistas paprastai išsiskiria savo itin ryškiu, sodriu skoniu. Viena iš priežasčių – daug chemikalų ir skonio stipriklių turintys padažai. Turbūt pavojingiausias iš jų yra mononatrio gliutomatas (E621). Šis chemikalas gali sukelti stiprius galvos skausmus, migreną, pykinimą ir silpnumą. Vartotojai kartais patiria sunkumą kvėpuoti, rankų, nugaros, kaklo deginimą.

7. Dirbtiniai maisto dažikliai

Nepaisant mokslininkų įspėjimų, daugybė greito maisto restoranų vis dar naudoja dirbtinius maisto dažiklius. Jų paskirtis paprasta – privilioti kuo daugiau klientų. Visgi, daugybė skirtingų tyrimų įrodė, kad jie yra susiję su Aktyvumo ir dėmesio sutrikimu. Nepaisant to, daugelis tėvų savo atžaloms vis dar perka maisto dažiklių turinčius patiekalus.

8. Degūs aliejai

Dauguma greito maisto restoranų naują pigų, lengvai užsiliepsnojantį aliejų. Vienas dažniausių alijeų – genetiškai modifikuotas ricinos aliejus, kuris dalinai yra skiedžiamas tam, kad būtų pagerintas jo stabilumas.

9. Neigiamas poveikis aplinkai

Sojų produkcija smarkiai didina miškų kirtimo problemą pasaulyje. Vis labiau auganti sojų paklausa lemia dirbamos žemės ploto didinimą, o tai reiškia miškų ploto mažinimą, nykstančių gyvūnų rūšių sąrašo ilginimą, klimato kaitos skatinimą. Taigi, prieš įsigyjant greito maisto kompleksą viename iš restoranų, derėtų gerai pamąstyti, ar pora minučių džiaugsmo tikrai yra vertos tokios rizikos sveikatai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(40)
(12)
(28)

Komentarai (2)