Cukrus dantų negadina ir dar 4 keisti faktai apie cukrų, kuriais sunku patikėti  (7)

Daugelis žmonių mėgsta saldumynus ir jais mėgaujasi gana dažnai, nepaisydami griežtų medikų rekomendacijų. Mes žinome, kad cukrus kenkia dantims, skatina svorio augimą, prisideda prie kai kurių ligų, tačiau atsispirti saldiems malonumams yra sunku. Visgi, apie cukraus poveikį sveikatai žinome tikrai ne viską. Pateikiame penkis įdomius faktus, kurie gali nustebinti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

1. Cukrus dantų negadina. Tai tiesa - dantų emalis yra labai kietas ir kažkoks cukrus jo tikrai negali paleisti. Dantis žaloja rūgštys, tačiau cukrus čia vaidina labai didelį vaidmenį. Jei jūsų dantys būtų idealiai sterilūs (kokie beveik niekada nebūna), jūsų valgomi saldumynai pakenkti tiesiog negalėtų. Tačiau žmogaus burnoje visada yra bakterijų. Kai kurios iš jų minta cukrumi ir išskiria rūgštis, kurios pažeidžia dantis ir dėl to prasideda problemos.

Iš tikrųjų, dantims labiausiai kenkia ilgas cukraus buvimas burnoje. Tai reiškia, kad saldainius geriausia valgyti greitai ir koncentruotai - vienu prisėdimu suvalgyti 10 saldainių yra geriau nei 10 kartų per dieną suvalgyti po saldainį.

2. Cukrus yra cukrus. Norite cukrų kuo nors pakeisti? Geras noras, tačiau daug lengviau būtų sumažinti šios medžiagos suvartojimą. Sacharozė yra sacharozė, nepriklausomai nuo to, kokioje formoje ją vartojate. Medus lygiai taip pat žaloja dantis, todėl ir jo padauginti nereikėtų.

3. Cukrus yra visur. Juoda duona, kurią kepdavo jūsų močiutė, cukraus neturėdavo, tačiau dabar nusipirkti duonos be cukraus yra beveik neįmanoma. Ypač daug jos yra baltoje duonoje. Cukraus rasite ir tariamai sveikuose sausuose pusryčiuose, ir pomidorų padaže, ir sulčių gėrimuose, ir kai kuriuose mėsos produktuose. Manote, kad nevartojate cukraus, nes jo niekada neperkate? Greičiausiai net patys to nežinodami jo suvartojate labai daug.

4. Vaikams viskas saldžiau. Vaikai turi bent dvigubai daugiau skonio receptorių nei suaugę žmonės. Mokslininkai iki šiol negali pasakyti, kodėl mes augdami juos prarandame. Tačiau didelis receptorių kiekis reiškia, kad vaikams viskas yra saldžiau. Jų jaučiamas saldumas yra kur kas intensyvesnis. Manote, kad tai yra geras dalykas, nes į jų maistą galite dėti mažiau cukraus? Teoriškai taip, tačiau praktiškai žmonės vaikystėje pripranta prie intensyvaus saldumo ir augdami, norėdami pakartoti tą pojūtį, turi vartoti vis didesnį cukraus kiekį.

5. Cukrus yra nenugalimas. Taigi, manote, kad suvalgę savo saldumynus jūs nubėgsite išsivalyti dantų ir būsite saugūs? Aktyvus sportas jus juk apsaugos nuo cukraus auginamo svorio? Ne, cukrus yra nenugalimas. Valydami dantis iš karto po maisto galite tik dar labiau pažeisti emalį, o sportas padės tik sudeginti kalorijas. Cukrus nėra sveikas maistas, jis skatina širdies, kai kurių neurologinių ligų atsiradimą ir net vėžį. Todėl geriausia sumažinti suvartojamo cukraus kiekį, o ne bandyti pašalinti riziką sportu ar papildoma dantų higiena.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(50)
(11)
(39)

Komentarai (7)