Kaip vairuoti, kuomet liūtis gatvėse kelia potvynius: automobilio remonto kaina gali siekti nuo 1,5 iki 10 tūkst. eurų.  ()

Vakar Vilniuje spūstis kėlė giliose balose sustoję ir nebeužsivedantys automobiliai, kurių remonto sąskaitą vėliau išvydę vairuotojai gali nemaloniai nustebti. Draudikai įspėja, kad bandymas važiuoti per gilias balas dažnai baigiasi variklio hidrosmūgiu ir sukelia didžiulių nuostolių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Jei važiuojant per gilią balą vanduo pasiekia oro paėmimo angą, vanduo yra įsiurbiamas į automobilio variklį ir nepataisomai jį sugadina. Dažnai per dideles liūtis tenka ne tik siųsti pagalbos kelyje tarnybą, kad ištrauktų automobilį iš vandens, bet ir keisti variklį“, – sako „If“ transporto žalų grupės vadovas Dominykas Trimonis.

Pasak D. Trimonio, hidrosmūgio sukelti nuostoliai priklauso nuo automobilio ir gali svyruoti nuo 1,5 iki 10 tūkst. eurų. Vanduo daro žalą ne tik automobilių varikliams, bet ir elektros instaliacijai, elektronikos prietaisams, salonui. 

„Vandens sukelti elektronikos gedimai yra tikras galvosūkis automobilių meistrams – tenka spėlioti, kur slypi problema, nes elektros laidai ir prietaisai išdėstyti visame automobilyje, dažniausiai – sunkiai prieinamose vietose. Dėl to remontas gali trukti ilgai ir kainuoti brangai“, – patirtimi dalijasi D. Trimonis.

Kaip elgtis keliuose per liūtį?

Vairuojant per liūtį reikia būti ypač atsargiems, o geriau apskritai nesėsti prie vairo, sako transporto žalų ekspertas. Visgi, šiuo patarimu vadovaujasi ne visi ir nedažnas žino, kokias pasekmes gali sukelti paprastas bandymas pervažiuoti per balą.

„Pliaupiant stipriam lietui, geriausia apskritai niekur nevažiuoti ir palaukti, kol liūtis aprims. Stipriai lyjant kelyje tyko ir kiti pavojai, pavyzdžiui, ženkliai pailgėja stabdymo kelias.  Vis dėlto, jei negalite išvengti kelionės, pamatę gilią balą, ieškokite aplinkinių kelių. Jei jau važiuojate per balą, darykite tai ypač lėtai, kad nesukeltumėte bangų – jos pavojingos ir jūsų, ir aplinkiniams automobiliams“, – sako D. Trimonis.

Blogiausias dalykas

Pats blogiausias pasirinkimas – automobiliu šturmuoti balą. Kai kurie vairuotojai, ypač turintys visureigius, įsitikinę, kad jei dideliu greičiu įvažiuos į balą, jiems pavyks ištaškyti vandenį į šalis ir sėkmingai pravažiuoti. Tačiau tai – didžiulė klaidą.

Greitai įvažiavę į balą ne tik galite prarasti automobilio kontrolę ar įlėkti į naujai atsivėrusią duobę. Subangavęs vanduo tik dar lengviau gali patekti į variklį ir jį sugadinti.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(6)
(5)
(1)

Komentarai ()