Kuo toliau į Europos rytus, tuo prastesnis maistas: situacija pradeda peraugti į tarptautinį skandalą  ()

„Maisto prekėms taikomi skirtingi standartai yra didelis skandalas“, – sakė Europos Komisijai praėjusį trečiadienį Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico. Ir pateikė pavyzdžių. Skalbimo skystis, kava ar žuvų piršteliai – tai tik keletas produktų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip informuoja lenkų „Rzeczpospolita“, Slovakijos ministras pirmininkas pateikė Europos Komisijai skirtingus to paties gaminio variantus – po dvi skalbimo skysčio, kavos ir žuvų pirštelių pakuotes. Vienos buvo skirtos Vakarų rinkai, kitos – Rytų.

Ir nors iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad šie gaminiai yra tokie patys, iš tiesų gana reikšmingai skyrėsi. Rytams skirta pakuotė buvo mažesnė, nors kaina – didesnė, o žuvų piršteliuose buvo mažiau žuvies.

Savo ruožtu už tą pačią kainą slovakas gauna 28 gramais kavos mažiau nei jo kaimynas austras.

Pasak leidinio, maisto produktų kainos Lenkijoje yra mažiausios Europos Sąjungoje.

Kaip rašo finanse.wp.pl, Slovakijos premjeras jau anksčiau kalbėjo šia tema. Net grasino boikotuoti vakarietiškus maisto produktus.

„Ši tema pamažu tampa ypatingu politiniu klausimu. Ji pradeda peraugti į didelį tarptautinį skandalą. Jaučiu, kad tokia pati atmosfera vyrauja ir aplinkinėse šalyse. Mes negalime sutikti, kad Slovakijos Respublikos gyventojai būtų daromi antrarūšiais žmonėmis“, – sakė Slovakijos premjeras R.Fico trečiadienį Bratislavoje surengtoje spaudos konferencijoje.

Pasak jo, Slovakija pasirengusi imtis „vienašališkų veiksmų, siekdama sustabdyti tam tikrų užsienietiškų produktų įvežimą į šalį“.

Jie galėtų būti paremti, pavyzdžiui, tuo, kad viešojo maitinimo įstaigose pusę metų būtų leista naudoti tik Slovakijoje pagamintus maisto produktus.

Parengė Leonas Grybauskas

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(102)
(4)
(98)

Komentarai ()