Elonas Muskas imasi naujo milžiniško projekto - didžiulis decentralizuotas elektros energijos tinklas ir 250 MW galios virtuali saulės elektrinė  ()

Visai neseniai „Tesla“ pranešė, kad pasiekė susitarimą su Pietų Australijos valdžia ir ruošiasi įdiegti saulės baterijas ant 50 000 namų. Visas šis projektas pavadintas „Powerwall“, kurį įgyvendinus, būtų sukurta didžiausia virtuali elektrinė pasaulyje.


„Tesla“ kompanija gana intensyviai darbuojasi Australijoje. Ir nors viskas prasidėjo nuo 100 MW „Powerpack“ projekto, milžiniškos baterijos, dabar kompanija orientuojasi į energijos decentralizavimą. Jie ketina sukurti gyvenamųjų namų baterijų sistemą „Powerwall“, kuri iš esmės būtų milžiniška virtuali elektrinė.

Pietų Australijos premjeras Jay‘us Weatherill‘as paskelbė, kad ant 50 000 namų bus įrengtos 5 kW galios saulės elektrinės ir 13,5 kWh „Tesla Powerwall 2“ akumuliatorių sistemos. Dėl šios sistemos valstijoje bus paskirstyta mažiausiai 650 MWh energijos saugojimo pajėgumų ir sukurta 250 MW galios virtuali saulės elektrinė.

Ši sistema veiktų panašiai kaip milžiniška „Powerpack“ baterija, kuri yra įkraunama, kai elektros energijos kaina yra žema ir „atiduoda“ energiją, kai elektros kaina ir paklausa pakyla.

Šis „Powerwall“ projektas finansuojamas per energijos pardavimus, o vietos valdžia prisideda 2 mln. JAV dolerių dotacija ir 30 mln. JAV dolerių paskola iš Atsinaujinančių technologijų fondo („Renewable Technology Fund“).

Vietos valdžios teigimu, šis projektas jau įgyvendinamas. Iš pradžių „Powerwall“ sistema bus aprūpinti 1100 namų, ypač tie, kuriuose gyvena nedideles pajamas gaunantys žmonės. „Tesla“ tikisi iki 2022 metų įdiegti šią sistemą visuose 50 000 namų.

Ar šis projektas ekonomiškai naudingas?

Australijos elektros energijos tarifai yra vieni didžiausių pasaulyje ir ypač Pietų Australijoje. Aukšti elektros energijos tarifai atsiliepia ir čia gyvenančioms šeimoms. Elon‘as Musk‘as teigė, kad „Tesla dirbs dar sunkiau, kad išspręstų šią problemą.“

Panašu, kad naujoji „Powerwall“ sistema jau pradeda duoti naudos. Ekonomiškas sprendimas kiekviename name įrengti 5 kW saulės jėgainę ir „Tesla Powerwll 2“ akumuliatorių sistemą, bei ją sujungti su Pietų Australijos nacionaliniu elektros tinklu davė akivaizdžios naudos. Žinoma, prisideda ir tai, kad per pastaruosius metus gerokai atpigo saulės elementai ir pagerėjo energijos saugojimo akumuliatorių technologijos.

„Reneweconomy“ paskelbė palyginimą, kaip nuo 2016 metų iki šiandien pakito šios sistemos kaina, lyginant su įprastu elektros tinklu.

Kairėje – „Tesla Powerwall 2“ akumuliatorių sistemos su 5 kW elektros jėgainės kaina prieš įprastą elektros tinklą. Adelaidės miestas, 2016 metai, lakpričio mėnuo.

Dešinėje – „Tesla Powerwall 2“ akumuliatorių sistemos su 5 kW elektros jėgainės kaina prieš įprastą elektros tinklą. Adelaidės miestas, 2018 metai, vasario mėnuo.

Tai yra neįtikėtinas kainų skirtumas, kuris aiškiai parodo virtualios jėgainės naudą. Šie rezultatai rodo, kad vietinės valdžios sprendimas remti šį projektą duoda ekonominės naudos, ypač toms šeimoms, kurios negali sau leisti įsigyti saulės elementų ir energiją saugančių akumuliatorių, nors ir ilgalaikis teigiamas poveikis yra akivaizdus.

Žvelgiant į šias diagramas, dabartinės 800 milijonų dolerių investicijos į šį projektą, atrodo dar labiau teisingas „Tesla“ ir Pietų Australijos valdžios sprendimas. Nors šiuo metu dar nėra daug vietų pasaulyje, kur tokia technologija būtų ekonomiškai naudinga, tačiau jai vis labiau pingant, atsivers visiškai kitos perspektyvos.

Milžiniški elektros tarifai Pietų Australijoje verčia namų savininkus judėti beprotišku greičiu link saulės elementų ir energiją saugančių baterijų sistemų. Procesas yra toks intensyvus, kad Pietų Australijos vartotojai 2017 metais iš nacionalinio elektros tinklo nupirko 20 % emažiau elektros nei 2010 metais. Akivaizdu, kad tokia tendencija tęsis ir toliau.

(30)
(2)
(28)

Komentarai ()