Gydytojas įspėja: per karščius reikia gerti ne bet kokį vandenį - galite pajusti silpnumą ir galvos svaigimą  ()

Besitęsiant karščiams specialistai įspėja, jog prakaituojant organizmas netenka didelės dalies mineralų. O tai gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. O sūrus, didelės mineralizacijos mineralinis vanduo esant aukštoms temperatūroms yra būtinas, nes prakaituojant prarandami tokie mineralai, kaip kalis, natris ir kiti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Netekus mineralų gali atsirasti silpnumas, galvos svaigimas, galvos skausmai, pykinimas, vėmimas, apatija, karščio pylimas, nemiga, nervingumas, žemas kraujospūdis, galūnių tirpimas, širdies ritmo sutrikimai, greitas pulsas, raumenų spazmai, blogas apetitas ir daugybė kitų simptomų“, - komentuoja „Šeimos medicinos centro“ šeimos gydytojas, medicinos auditorius Renatas Dainius, rašoma pranešime spaudai.

Anot gydytojo, visų pirma, per karščius būtina atstatyti skysčių balansą, tai yra, suaugusiam žmogui suvartoti 2,5-3 litrus skysčių per dieną.

„Tai, kad karštą dieną reikia išgerti daugiau skysčių, jau girdėjęs dažnas. Tačiau vis dar retas susimąsto, jog karštu oru organizmui būtini ir mineralai. Pagrindinis skysčių kiekis turi būti geriamasis ar vidutinės ir mažos mineralizacijos mineralinis vanduo. Taip pat rekomenduotina išgerti 2-3 stiklines didelės mineralizacijos mineralinio vandens“, - teigia R. Dainius.

Kaip teigia medikas, natris, kalcis, magnis, kalis, fosforas, geležis, cinkas, manganas, chromas, selenas, molibdenas ir kiti mineralai yra svarbūs normaliam visų organizmo funkcijų palaikymui: nervų sistemos, širdies, raumenų, kaulų ir kitų organų sistemų veiklai. Jie reguliuoja mūsų kraujo ir ląstelių druskingumą, nervinio impulso plitimą, raumenų veiklą, yra būtini daugelio fermentų ir hormonų apykaitai ir dalyvauja daugybėje mūsų organizmo fiziologinių procesų.

Nuolat papildyti mineralais

„Sūrus (didelės mineralizacijos) mineralinis vanduo yra būtinas, nes prakaituojant prarandami mineralai tokie mineralai kaip kalis, natris ir kiti. Jo suaugusiam žmogui reiktų iki trijų stiklinių per dieną, kad papildytume organizmą mineralais ir atstatytume jų pusiausvyrą“, - teigia R. Dainius.

Anot šeimos gydytojo, gerdamas mineralinį vandenį žmogus atstato skysčių bei elektrolitų balansą, organizmo ląstelės gali normaliai funkcionuoti, netaupydamos ląstelinio vandens, drauge užtikrinamas tinkamas nervinių impulsų plitimas tiek nervų, tiek raumenų sistemose ir išlaikoma normali žmogaus vidinė terpė (homeostazė). Visa tai užtikrina geresnę žmogaus savijautą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(6)
(2)
(4)

Komentarai ()