Orbitoje sukiojasi neatpažintas Rusijos palydovas - spėliojama, kad tai galėtų būti visiškai slaptas kosminis ginklas  (2)

Kažkur aukštai virš mūsų yra paslaptingas Rusijos palydovas. Ir, kaip teigia JAV valstybės departamentas, taip veikiančio palydovo dar niekas nėra matęs. „Mes tikrai nežinome kas tai yra. Netgi neturime būdų patikrinti šį objektą“, – antradienį Jungtinėms Tautoms (JT) sakė JAV ginklų kontrolės sekretoriaus padėjėja Yleema Poblete.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Rusijos ketinimai yra neaiškūs ir todėl šis palydovas gali sukelti rimtų problemų.“ JT konferencijoje Ženevoje (Šveicarija) buvo diskutuojama dėl nusiginklavimo, nors po to, kai JAV priminė savo ketinimus iki 2020 m. sukurti karines „kosmoso pajėgas“ praėjo tik kelios dienos.

Tiesa, šitokius planus Amerikos kosmoso bendruomenė laiko „kvaila idėja“. Nepaisant nuolatinių nesutarimų dėl kosmoso pajėgų steigimo, nauja informacija apie paslaptingąjį Rusijos palydovą yra naudojama kaip įrodymas, kad JAV reikia kosminės kariuomenės norint apsisaugoti nuo tokio tipo „kylančių grėsmių“.

Pasak Y.Poblete, dabartinės baimės yra reakcija į praėjusių metų spalį dislokuotą Rusijos gynybos ministerijos kosminį objektą, kurį rusai apibūdino kaip „kosminių prietaisų stebėjimų sistemą“.

„Neatpažintojo Rusijos palydovo elgsena orbitoje yra paprasčiausiai nepalyginama su bet kuo, ką esame matę arba apie ką buvome informuoti iki šiol, įskaitant ir kitus mūsų stebėtus Rusijos palydovus“, – pasakojo Y.Poblete.

Y.Poblete nurodė, kad greičiausiai yra kalbama apie „Kosmos 2521“ palydovą, kuris buvo dislokuotas iš pagrindinio „Kosmos 2519“ erdvėlaivio. Tiesa, tai įvyko 2017 m. rugpjūčio, o ne spalio mėnesį. Nepaisant to, ar ši informacija yra teisinga, ar ne, Y.Poblete sako, kad tiesiog tikėti Rusijos vyriausybės žodžiais yra pernelyg rizikinga.

„Mūsų kolegos iš Rusijos paneigė, kad šios sistemos yra priešiškos“, – sako Y.Poblete.

„Visgi nustatyti kosminio objekto paskirtį tiesiog stebint jį orbitoje yra sudėtinga. Taigi, kyla klausimas: ar mes tikrai turime pakankamai informacijos, kad galėtumėme nuspręsti, ar orbitoje buvo testuojamas ginklas, ar ne? Nemanome, kad duomenų pakanka.“

Kadangi jokių įrodymų (išskyrus „neįprastą elgesį“), rodančių, kad šis palydovas yra koks nors kosminis ginklas, nėra, JAV tvirtina, kad be jokios rimtos priežasties patikrinti šį objektą nuodugniau yra tiesiog neįmanoma.

Aleksandras Deyneko, vyresnysis Rusijos diplomatas Ženevoje, paneigė visus gandus „Reuters“ žurnalistams sakydamas, kad tai yra „šmeižikiški kaltinimai dėl įtarimų, prielaidų ir pan.“ Turint omenyje tai, kokios diskusijos vyko JT nusiginklavimo konferencijoje, aišku, kad kova su ginklavimusi kosmose dar ilgai nesibaigs.

Parengta pagal ScienceAlert

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(16)
(7)
(9)

Komentarai (2)