Graužia rėmuo ir geriate rūgštingumą mažinančius vaistus? Nedarykite tokios klaidos – štai ką sako gydytojas (Video)  (1)

Statistika skelbia, kad 1 iš 10 žmonių kenčia nuo refliukso sukelto deginimo jausmo krūtinėje ar kitų simptomų. Tada daugelis griebiasi skrandžio rūgštingumą mažinančių vaistų. Tačiau, kaip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas, toks elgesys labai klaidingas, nes tikroji priežastis – mažas skrandžio rūgštingumas, o ne didelis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Daugeliu atvejų tabletės griebiamasi norint greitai numalšinti ugnį krūtinėje, o taip problema ne tik nesprendžiama – situacija dar pabloginama. Todėl A. Unikauskas sako, kad geriau yra rėmens nesukelti ir priduria, kad žinant priežastį, yra paprastų būdų, kaip rėmenį galima išvis užmiršti.

Dažniausiai deginimą krūtinėje žmonėms sukelia maistas.

„Ne visi maisto produktai, kurie sukelia deginimą krūtinėje, visiems yra vienodi. Jūs turite bent dvi savaites rašyti maisto dienoraštį, kad galėtumėt atskirti, kurie maisto produktai sukelia jums rėmenį. Tokie maisto produktai skirstomi į dvi dalis. Vieni suveikia ne iš karto: jų šalutinis poveikis gali pasireikšti tik po savaitės, kiti yra tokie aštrūs, kad patys pradeda graužti stemplę, dar nepatekę į skrandį“, – sako A. Unikauskas.

Kai kuriems deginimą krūtinėje sukelia netinkama kūno padėtis. Nemalonius pojūčius gali lemti ir kofeinas. Jis priverčia stemplės rauką atsipalaiduoti.

„Rėmens graužimą dažniausiai sukelia trys priežastys: maistas, miegas ir kofeinas“, – apibendrina A. Unikauskas. Svarbiausia, pasak jo, atpažinti savo rėmens tipą ir tuomet bus labai paprasta su juo kovoti arba visai jo atsikratyti.

Plačiau –  laidos įraše.:

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(4)
(10)
(-6)

Komentarai (1)