Kas iš tiesų užaugina alaus pilvą? Ispanų tyrimas atskleidė įdomių faktų  (4)

Niekam ne paslaptis, kad dideli alaus mėgėjai dažniausiai išsiskiria iš kitų savo apskritu pilvuku, o kai kurie net atrodo tarytum prariję alaus statinę.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ispanijos mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, kodėl ispanų futbolo sirgaliai nėra tokie pilvoti kaip britų. Tyrimų rezultatai turėtų priversti susimąstyti daugumą gulimojo (ant sofutės prieš televizorių!) sporto mėgėjų.

Kilogramus augina netinkama užkanda

Ispanų vyrai žiūri rungtynes kitaip nei vokiečiai, britai ar lietuviai. Jie išgeria palyginti mažus kiekius skysčio ir užkandžiauja duona, žaliomis daržovėmis ar žuvimi. Tuo tarpu britai išlenkia milžiniškus bokalus alaus, suvalgo didžiulius paketus bulvių traškučių ir riebių dešrelių.

„Tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl britai užsiaugina alaus pilvą, o ispanai – ne“, – aiškina dr.Ramonas Estrauthas iš Barselonos universiteto. Ištyręs 1249 asmenų grupę, jis padarė išvadą, jog storina ne alus, o jo derinimas su riebiu maistu, ypač dešrainiais, mėsainiais ir gruzdintomis bulvytėmis. Vienas alaus bokalas turi ne daugiau kalorijų už puodelį kavos su pienu – apie 200 kcal.

Nulemia kiekis!

Gera naujiena, kurią praneša ispanų mokslininkai skamba taip: pusę litro alaus per dieną išgerti galima. Nedidelis šio gėrimo kiekis gali būti net naudingas kūnui.

Vienas bokalas alaus sumažina riziką susirgti diabetu ir hipertonija, taip pat palaiko tinkamą cholesterolio kiekį. Deja, tik vienas! Tokią išvadą padarė ispanų mokslininkai. Bendradarbiavę su Barselonos ligoninėmis. Aluje yra folio rūgšties, vitaminų ir geležies. Ankstesni tyrimai parodė, kad alus gali apsaugoti nuo osteoporozės.

Nepamirškite sporto!

Jei alų vartosite labai saikingai, maitinsitės pagal Viduržemio jūros regiono tradicijas, valgysite daug šviežių vaisių ir daržovių, žuvies ir grūdinių produktų, sveikatos problemų neturėsite. Bet tik tuo atveju, jei alų gersite saikingai, įspėja mokslininkai. Mat nepaisant nedidelio kaloringumo, šis gėrimas žadina apetitą

Ispanų mokslininkai pabrėžia, kad šiuo atveju reguliarus judėjimas yra tiesiog būtinas normaliam kūno svoriui išsaugoti.

Saikas ir dar kartą saikas!

Nepaisant naudingų medžiagų, kurių yra aluje, šis gėrimas turi alkoholio. Medikai ragina vyrams neviršyti pusės litro normos per dieną, o moterims – 0,3 l. Didesnis alaus kiekis jau kenkia kepenims, padidina širdies infarkto ir insulto riziką.

Sveika alaus alternatyva yra nealkoholinis baltas alus. Jame išsaugotos visos gerosios normalaus alaus savybės.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: alfa.lt
Autoriai: Gražina Vasiliauskienė
(26)
(16)
(10)

Komentarai (4)