Gamtosaugininkai perspėja: Europoje gali išnykti kaštonai, bet tai tik pati pradžia, kas darysis su medžiais  ()

Daugiau kaip pusė Europos endeminių medžių rūšių, tarp jų paprastasis kaštonas, dėl invazinių rūšių, netvarios miško ruošos ir miestų plėtros gali išnykti, perspėjo gamtosaugininkai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tarptautinė gamtos apsaugos organizacija (IUCN) paskelbė, kad 42 proc. iš 454 Europoje augančių medžių rūšių šiame žemyne gali išnykti.

Išnykimas gresia net 58 proc. Europos endeminių medžių rūšių, nesutinkamų niekur kitur, nurodo IUCN atnaujintame Raudonosios knygos medžių skyriuje.

15 proc. šių rūšių – 66 rūšys – laikomos „grėsmingai nykstančiomis“. Ši kategorija žymi tik vieną žingsnį iki išnykimo.

Ataskaita pasirodė kylant vis didesniam susirūpinimui dėl aplinkos degradacijos visame pasaulyje, pradedant gaisrais Amazonijoje. Gegužę Jungtinės Tautos perspėjo, kad klimato kaita, buveinių nykimas ir kiti veiksniai prie išnykimo ribos stumia milijoną augalų ir gyvūnų rūšių.

IUCN nurodė, kad Europos medžių rūšių padėtis kelia nerimą, ir sakė, kad prie jų nykimo labai prisideda ligos, kenkėjai ir žmonių introdukuoti invaziniai augalai.

„Medžiai yra būtini gyvybei Žemėje, o Europos medžiai su visa savo įvairove yra maisto šaltinis ir namai nesuskaičiuojamai daugybei gyvūnų, tokių kaip paukščiai ir voverės, ir vaidina svarbų ekonominį vaidmenį“, – sakoma IUCN Raudonosios knygos padalinio vadovo Craigo Hiltono-Tayloro pareiškime.

Jis paragino koordinuotai „užtikrinti jų išlikimą“ ir ypač akcentavo būtinybę integruoti nykstančias rūšis į gamtosaugos bei žemėtvarkos planavimą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
(17)
(4)
(13)

Komentarai ()