Kodėl vis daugiau žmonių miega su sunkiomis antklodėmis? Ir kodėl sunku užmigti be jokios antklodės?  (8)

Jūsų antklodė tikriausiai sveria 2-3 kilogramus. Kaip manote, ar miegotumėte geriau ar prasčiau, jei jos svorį padvigubintume ar net patrigubintume?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Sunkios antklodės yra gaminamos specialiai tam, kad būtų sunkios. Jos gali būti minkštos ir purios, gali būti standesnės ir plonos. Svoris pridedamas taip pat įvairiomis priemonėmis - kartais pakanka sutankinti audinį, o kartais pridedama plastiko ar net stiklo kamuoliukų. Kadaise tokios antklodės būdavo skiriamos autizmu sergantiems vaikams, tačiau šiais laikais jas naudoja ir labai daug suaugusiųjų. Kodėl?

Jei karščiausią vasaros dieną esate pabandę miegoti be jokios antklodės, tikriausiai žinote, kad tai nėra labai malonu - geriau jau plona antklodė nei jokios antklodės. Taip yra dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Visų pirma, žmogus lengvai pripranta prie įprastos miego tvarkos. Jei ilgesnį laiką pabandytumėte miegoti be antklodės, tai greičiausiai vėliau būtų sunkiau užmigti su ja. Kita priežastis - saugumo jausmas. Mūsų priešistorę menančios smegenys miegą laiko nesaugiu, todėl reikia susirasti nuošalią vietą ir prisidengti. Toks netikro saugumo jausmas leidžia atsipalaiduoti ir lengviau užmigti.

Tikriausiai esate pastebėję, kad sunki žieminė antklodė jums padeda užmigti ir pasijusti dar jaukiau. Taip yra dėl to saugumo jausmo - kuomet priedangą jaučiame visu kūnu, jaučiamės saugesni. Psichologai teigia, kad sunkios antklodės mums primena apsikabinimus. Kad ir kaip ten bebūtų, žmonės pasakoja, kad sunkios antklodės jiems iš tikrųjų padeda.

Jei peržiūrėtumėte visus sunkių antklodžių atsiliepimus, pastebėtumėte, kad daugelyje jų kartojasi panašūs motyvai. Visų pirma, sunkios antklodės padeda geriau išsimiegoti. Jos ramina, padeda atsipalaiduoti ir šiek tiek suvaržo. Kvėpavimas tampa tolygesnis ir žmonės lengviau užmiega ir rečiau prabunda nakties metu.

 

Sunkios antklodės taip pat mažina stresą ir nerimą. Vėlgi, taip sako žmonės, tačiau mokslininkai to neskuba patvirtinti. Kita vertus, vienas 2016 metais atliktas tyrimas parodė, kad sunkios antklodės padeda žmonėms, kuriems reikia pašalinti protinį dantį, atsipalaiduoti.

Tyrimai rodo, kad sunkios antklodės yra saugios suaugusiems ir paaugliams. Tačiau jos patinka ne visiems - kai kurie žmonės su jomis jaučiasi nepatogiai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(42)
(8)
(34)

Komentarai (8)