„Openwater“ ruošia tikrą revoliuciją medicinoje: visiškai naujas žmogaus skenavimo metodas su mažu, dėvimu skeneriu, kuris pakeistų magnetinį rezonansą, kompiuterinę tomografiją ir echoskopiją - tai išgelbėtų milijonus gyvybių (Video)  (1)

Magnetinio rezonanso tomografija, kompiuterinė tomografija, echoskopija, Rentgeno spindulių tyrimai - tai tik dalis būdų, kuriuos medicina naudoja bandydama pažvelgti į žmogaus vidų. Tai - labai svarbi diagnostikos įranga, tačiau trys ketvirtadaliai žmonijos net negali pasinaudoti šiomis technologijomis. Galbūt tam laikas keistis? San Franciske įsikūrusi kompanija „Openwater“ didelius ir brangius įrenginius ketina pakeisti nešiojama elektronika.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Openwater“ centre - išradėja, kuri nepamiršo

Mary Lou Jepsen per savo gyvenimą nuveikė išties nemažai. Vos apsigynusi mokslų daktarės laipsnį ji pradėjo verslą. Po to dar vieną. O tada dar vieną. O tada nusprendė suteikti pasaulio vaikams prieigą prie kompiuterio ir ėmė kurti 100 dolerių nešiojamus kompiuterius. O tada dirbo „Google“ ir „Facebook“, bandydama pagerinti virtualios realybės technologijas.

Tačiau prieš visą tai ji ketino vykti namo mirti. Dar prieš disertacijos gynimą Jepsen pajuto, kad jos sveikata sparčiai silpsta. Ji sunkiai vaikščiojo, sutriko kalba, o galiausiai - ir atmintis bei kognityvinės funkcijos. Ji nusprendė mesti mokslus ir išvykti namo mirti. Tačiau tuomet jai padėjo magnetinio rezonanso tomografija - pašėlusiai brangus tyrimas aptiko auglį Jepsen smegenyse. Dar keli tyrimai, operacija ir sugrįžimas į studijas - Jepsen visiškai pasveiko. Bet nepamiršo to tyrimo, kuris jai buvo per brangus. Kuris didžiajai pasaulio daliai yra per brangus.

Kas yra „Openwater“?

Mary Lou Jepsen 2016 metais metė darbą „Facebook“ ir įkūrė naują kompaniją „Openwater“. Jos tikslas - sukurti naują žmogaus skenavimo metodą, kuris pakeistų magnetinį rezonansą, kompiuterinę tomografiją ir echoskopiją. Negana to, naujasis įrenginys turėtų priminti plačiai naudojamus elektronikos gaminius - tai bus mažas dėvimas skeneris, kurį galės įpirkti visi.

Jepsen, kurios gyvenimo aprašyme yra šimtai patentų, turi ir kitų tikslų. Pavyzdžiui, ji nori nuskaityti ne tik smegenų bangas, bet ir mintis bei jausmus. Paprastai tariant, ji nori sukurti elektroninę telepatiją, kuri leistų neįgaliems žmonėms be jokių pastangų perduoti savo mintis ir jausmus per specialiai tam skirtus įrenginius. Ir tai - ne pamišimas, o rimtas išradimas ir rimtas verslas, jau pritraukęs labai rimtų investuotojų.

Šviesa atrakina kūną

 

„Openwater“ suderins tris technologijas - infraraudonąją šviesą, sukoncentruotą ultragarsą ir holografiją. Pastaroji sritis, beje, ir yra tikrasis Jepsen tyrimų laukas, leidęs mokslininkei peršokti nuo virtualios realybės prie medicinos technologijų. Pačiame skeneryje bus trys esminiai komponentai (šalia šimtų kitų): lazeris, ultragarso modulis ir kameros modulis.

Pačia paprasčiausia, primityviausia prasme, galima sakyti, kad kūną atvers raudona lazerio šviesa. Jokio pjūvio nebus - IR spinuliai gali prasibrauti pro kūno audinius, nors ir yra išblaškomi. Holografija leis šį išsiliejusį atvaizdą surinkti, o koncentruotas ultragarsas jį galutinai išryškins. Gaunami atvaizdai neprimins tų, kuriuos išgauna kiti kūno skenavimo metodai, tačiau jie leis atpažinti insultą ir jo rūšį, vėžinius auglius, polipus ir kitus darinius.

Mary Lou Jepsen pasakoja apie „Openwater“ 

 

Visa tai įmanoma dėl to, kad kamerų jutikliai, koks naudojamas ir „Openwater“ įrangoje, šiandien yra labai pažangūs, o pasiekiama rezoliucija - labai aukšta. Ir, jei „Openwater“ pavyks pastūmėti šią technologiją dar arčiau realybės, ji bus nepalyginamai pigesnė ir prieinamesnė nei kiti medicininiai skenavimo metodai. „Openwater“ siekia sukurti tokius mažus prietaisus, kad juos būtų galima laikyti dėvimos elektronikos pavyzdžiais. Tokį įrenginį žmogus galėtų nešioti ilgesnį laiką - taip medikai galėtų stebėti organizmo pokyčius (pavyzdžiui, gijimo procesą ar vėžio vystymąsi). Su dabar egzistuojančia įranga tai būtų neįmanoma.

„Openwater“ technologijos poveikis - milijonai išgelbėtų gyvybių

Kai kurie medicininiai kūno skenavimo metodai, ypač naudojantys Rentgeno spindulius, kenkia sveikatai ir gali sukelti vėžį. Tačiau didžioji populiacijos dalis negali pasinaudoti net ir tokiomis technologijomis. Didelė dalis insultų lieka tinkamai nediagnozuoti, ką jau kalbėti apie auglius, kuriuos galima aptikti tik su tinkama kūno skenavimo įranga.

„Openwater“ siekia naudoti įprastus plataus vartojimo elektronikos komponentus, nes tai leis ženkliai sumažinti kainą. Patys įrenginiai bus ne ką didesni už išmanųjį telefoną. Ir, kadangi elektronikos komponentai tik gerės dėl kitų technologijų poveikio, tokie jutikliai taip pat vystysis labai sparčiai.

Tai kada?

Prieš porą metų „Openwater“ prototipas užėmė visą kambarį. Pernai - jau tilpo ant stalo. Po poros metų jau bus pakankamai mažas, kad tilptų vaistinėlėje ar lagamine greitosios pagalbos automobilyje. Realistiškai galima tikėtis, kad „Openwater“ technologija pacientus pasieks 2022-2025 metais.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(63)
(0)
(63)

Komentarai (1)