Harvardo mokslininkai skelbia prognozes iki kada tęsis karantinas: išvados visiškai kitokios nei skelbia Baltieji Rūmai ir tikisi visas pasaulis  ()

Antradienį JAV mokslininkai paskelbė prognozę, kad šaliai gali tekti pratęsti socialinę izoliaciją – tokią kaip užsidarymas namuose ir mokyklų uždarymą – iki 2022 metų. Nebent skiepai nuo COVID-19 pasirodytų anksčiau.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tokia prognozė paremta antradienį žurnale „Science“ paskelbtu Harvardo viešosios sveikatos mokyklos mokslininkų tyrimu. Tyrimo išvados tiesiogiai prieštarauja Baltųjų Rūmų skelbiamiems tyrimams, kurie sako, kad pandemija gali būti suvaldyta šią vasarą.

Savo tyrime Harvardo viešosios sveikatos mokyklos mokslininkų komanda panaudojo tai, kas žinoma apie COVID-19 ir kitus koronavirusus – kad sudarytų galimus dabartinės pandemijos vystymosi scenarijus.

„Gali tekti išlaikyti socialinę distanciją iki 2022, nebent bus padidintos intensyviosios slaugos galimybės – arba atsiras skiepai, ar vaistas nuo viruso, – rašoma tyrime. – Net ir tuo atveju jei SARS-CoV-2 akivaizdžiai išnyktų, vis tiek turėtų būti vykdomi stebėjimai, nes pakartotinio užsikrėtimo banga įmanoma iki 2024 metų“.

Harvardo komandos prognozėse taip pat nurodoma, kad panaikinus apribojimus, virusas gana greitai atsinaujintų.

„Jei pasirenkamas tarpinis ribojimas, tokias primones gali tekti taikyti dar kelerius metus – o tai, be abejo, yra labai ilgas laikas“, – žurnalistams sakė vienas iš tyrimo autorių ir Harvardo viešosios sveikatos mokyklos epidemiologijos profesorius dr. Marcas Lipsichas.

Kitas svarbus veiksnys – ar persirgę COVID-19 žmonės įgyja imunitetą. Kol kas tai dar nežinoma.

Tarp galimų iššūkių yra ir patikimo testo, parodančio kas jau turi koronaviruso antikūnus, sukūrimas, ir ankstesnės infekcijos suteikto imuniteto lygio bei jo trukmės nustatymas, o taip pat – šiuo metu perkrautos sveikatos apsaugos sistemos įgalinimas visai populiacijai atlikti antikūnų testus.

Taip pat kyla nelengvų socialinių klausimų, susijusių su „imuniteto sertifikatais“, apie kokius, pavyzdžiui, kalba Didžioji Britanija. Ar toks dalykas nesukurtų dviejų kastų visuomenės, kur turintieji tokius sertifikatus galėtų grįžti į normalesnį gyvenimą – o kiti liktų uždaryti?

Mokslininkai sako puikiai suprantantys, kad tokia pratęsta izoliacija – net jei ne pilnutinė, o tarpinė – turėtų neigiamas ekonomines, socialines ir net edukacines pasekmes.

Tačiau jie tikisi, kad šis tyrimas padės nustatyti galimas epidemijos trajektorijas, kurios susidarytų taikant alternatyvius metodus, o taip pat leis nustatyti papildomus kovos su COVID-19 būdus ir paskatins toliau galvoti apie metodus, kaip sukontroliuoti pandemiją.

Ir nors susirgimų koronavirusu atvejai JAV sparčiai auga, socialinis atsiribojimas atrodo esantis veiksminga priemone.

Socialinis atsiribojimas yra „vienas galingiausių ginklų“ prieš COVID-19, sako JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų direktorius Robertas Redfieldas. „Jei galime maksimaliai padidinti tą socialinę distanciją, galime apriboti šio viruso galimybes“, – anksčiau šį mėnesį teigė jis.

Visoje šalyje valstijos išleido įsakymus dėl užsidarymo namuose ir leidžiančius išvykti tik būtiniausiais reikalais.

Baudos už tokios tvarkos nesilaikymą priklauso nuo valstijos. Pavyzdžiui, Meine bausmė gali siekti iki šešių mėnesių kalėjimo ir iki 1000 JAV dolerių baudos.

Tuo tarpu kovą Floridoje buvo sulaikytas pastorius, kuris ir toliau laikė masines ir gausiai lankomas mišias. Jis kaltinamas nelegalių susirinkimų organizavimu ir viešosios sveikatos taisyklių pažeidimu – abu dalykai traktuojami kaip antrojo laipsnio pažeidimai (kas užtraukia iki 500 JAV dol. baudą ir du mėnesius kalėjime).

Parengta pagal CNN.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(8)
(6)
(2)

Komentarai ()

Susijusios žymos: