Dieta ir vitaminas C gali padėti gydant agresyvias vėžio formas  ()

JAV ir Italijos mokslininkai atliko įdomų tyrimą, kuris parodė, jog laikantis pasninką primenančios dietos ir vartojant vitaminą C galima sulėtinti agresyvių vėžio formų progresavimą.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2020-05-21 Dieta ir vitaminas C gali padėti gydant agresyvias vėžio formas  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jau buvo žinoma, kad vitaminas C, kuris padeda imuninei sistemai, ir pasninkavimas gali sulėtinti vėžio progresavimą. Tačiau mokslininkai nežinojo, kaip šie du netradiciniai gydymo būdai gali suveikti kartu. Iš pradžių mokslininkai atliko tyrimus laboratorijoje su ląstelių kultūromis. Jie parodė, kad pasninkavimui artima dieta ir vitaminas C iš tikrųjų naikina vėžines ląsteles. Tuomet buvo pereita prie bandymų su pelėmis, kurios pasitarnavo kaip kolorektalinio (storosios žarnos) vėžio modeliai.

Pasninkavimas ar net badavimas gali padėti lėtinti vėžio plitimą. Žinoma, jei viskas daroma paskaičiuotai, laikantis gydytojų rekomendacijų. Tačiau tokia dieta didelei daliai vėžio pacientų yra tiesiog nepriimtinai sunki. Taigi, mokslininkai siūlo saugesnę ir paprastesnę išeitį - augaliniais produktais pagrįstą dietą, į kurią ląstelės reaguoja panašiai kaip į pasninkavimą.

Savo eksperimentuose mokslininkai pastebėjo, kad vitamino C ir dietos kombinacija padeda sulėtinti auglių vystymąsi ir paskatina vėžinių ląstelių mirtį. Rezultatai tokie geri, kad mokslininkai mano, kad šis režimas gali pakeisti dalį pakankamai toksiškų vėžio pacientų vartojamų vaistų ar bent jau leistų sumažinti jų dozes. Žinoma, vitaminas C ir dietos laikymasis nepakeis pagrindinio gydymo, tačiau gali padėti sulėtinti agresyvias vėžio formas.

Ankstesni tyrimai rodė, kad vitamino C efektyvumas nėra toks jau geras. Mokslininkai mano, kad pats vitaminas C skatina mutavusias ląsteles saugoti vėžines ląsteles. Vitaminas C vėžiui yra toksiškas, tačiau, kaip dažnai būna tokiais atvejais, stebuklų nebūna - kuomet vėžinės ląstelės susiduria su vitaminu C, išauga feritino, prie geležies besijungiančio baltymo, koncentracija ir jos gali apsisaugoti. Pasninkavimas arba jam artima dieta leidžia sumažinti feritino lygį ir taip pagerina vitamino C efektyvumą kovoje su vėžiu.

Kiti tyrimai taip pat parodė, kad pasninkavimas sulėtina vėžio vystymąsi ir pagerina chemoterapijos efektyvumą. Tačiau geriausiai vitaminas C ir pasninkavimui artima dieta veikia kai yra naudojami kartu.

Mokslininkai stengiasi sukurti saugų, efektyvų ir kartų paprastą būdą gydyti vėžį. Jie tikisi, kad ateityje vėžio gydymas nesukels didelio diskomforto ir bus labai efektyvus, nepaisant to, kad bus naudojami netoksiški metodai. Dabar jie tikisi išbandyti šį metodą ir su žmonėmis.

(3)
(1)
(2)

Komentarai ()