Didžiosios Britanijos startuolis kuria naują atsinaujinančios energijos kaupimo metodą: kaip tam pasitarnaus vietinės kalvos? (Video)  (5)

Didžiojoje Britanijoje įsikūręs startuolis „RheEnergise“ kuria naują atsinaujinančios energijos kaupimo metodą, kuris panaudotų kalvų svorį, aiškinama „Fast Company“ pranešime.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ši koncepcija yra panaši į esamas hidroelektrines, kurios pumpuoja vandenį į kalnus, kai energija yra pigi, ir tada ją išleidžia, kai to reikia norint sukurti daugiau elektros energijos per sukamas turbinas.

Skirtingai nei didžiulės užtvankos, reikalingos hidroelektrinėms, ši nauja sistema gali būti pastatyta ant palyginti mažų kalvų, vadinasi, ji daro mažesnį poveikį aplinkai ir yra įmanoma įvairesnėse srityse.

Vietoj vandens „RheEnergise“ sistema naudoja du su puse karto tankesnį skystį, o tai reiškia, kad ant mažesnio kalno gali kaupti tiek pat energijos, kiek ir vandens. Skystis taip pat keliauja aukštyn ir žemyn vamzdžiais, kuriuos galima iškloti po žeme, kad nedarkytų gamtovaizdžio.

 

Sistema taip pat gali būti sumažinta, kad būtų saugomas netoliese esančių saulės ar vėjo jėgainių pagamintas konkretus energijos kiekis.

„Kad būtų galima pritaikyti energijos paskirstymo technologiją, reikalinga energijos saugojimo technologija, todėl energiją saugokite vietoje, kur ji pagaminta“, – sako Stephenas Crosheris, „RheEnergise“ vykdantysis projektų direktorius. „Nedidelę sistemą galime pastatyti per devynis mėnesius, ir galbūt per 15 mėnesių didelį projektą“, – tęsia jis.

 

 

Priklausomai nuo atsinaujinančios energijos kainos konkrečiame regione, visos atsinaujinančių energijos šaltinių, susijusių su nauja saugojimo sistema, kainos jau gali būti konkurencingos su naujos dujomis kūrenamos elektrinės energija, aiškina Crosheris.

 

Ši technologija taip pat gali suteikti daugybei apleistų kasyklų Jungtinės Karalystės šiaurėje naują atsinaujinančiosios energijos panaudojimą, nes ją galima įrengti požeminiuose objektuose.

„RheEnergise“ komanda JK nustatė 9 500 vietų su kalvomis, kurios idealiai tinka technologijoms pritaikyti. Siekdami užsitikrinti finansinę paramą, jie teigė, kad technologijos diegimas vienoje iš jų nurodytų vietų gali būti pradėtas per keletą mėnesių.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(9)
(2)
(7)

Komentarai (5)