Netikėta pensininkės sėkmė: rado stulbinantį 1000 metų senumo lobį - šie daiktai priklausė nepaprastai turtingam žmogui  ()

Meno saloje (angl. Isle of Man) metalo detektoriaus savininkė atrado „stulbinantį“ 1000 metų senumo auksinių ir sidabrinių vikingų juvelyrinių papuošalų rinkinį.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Į pensiją išėjusi policininkė Kath Giles radinį aptiko žemės ūkio paskirties žemėje salos šiaurėje.

Pagrindinės lobio dalys – auksinis dilbio žiedas (apyrankė) ir masyvi sidabrinė sagė, datuojama 950 m.

Lobis buvo surastas gruodį, tačiau pirmą kartą naujiena buvo viešai paskelbta tik dabar.

Mankso (angl. Manx) Nacionalinio paveldo archeologijos kuratorė Allison Fox teigia, kad būtent dilbio žiedas yra „retas radinys“.

K.Giles sako iš karto supratusi, kad rado „kažką labai ypatingo“ – ir yra sujaudinta radinio, kurio vertė greičiausiai siekia kelis tūkstančius svarų sterlingų.

„Iš karto žinojau, kad tai reikšmingas ir jaudinantis radinys. Labai džiaugiuosi radusi ne tik svarbius, bet ir gražius artefaktus“, – sako ji.

 

Apie archeologinės kilmės radinius saloje per dvi savaites reikia pranešti Mankso Nacionalinio paveldo agentūrai. Jei daiktai teisiškai priskiriami lobiams, jie priklauso karūnai – o radėjui atlyginama.

Kiek vertas šis naujausias radinys, dar nenustatyta – tačiau panašūs vikingų papuošalai iki šiol buvo įkainojami po daugmaž 1500 svarų (apie 1,7 tūkst. eurų) už vienetą.

2011 m. Lankašyre rastas didesnis vikingų lobis buvo įvertintas 110 000 svarų sterlingų (apie 127 tūkst. eurų).

 

A.Fox teigia, kad dilbio žiedai iš aukso buvo reti – nes vikingų laikais sidabras buvo kur kas labiau paplitęs.

„Dilbio žiedas, sagė ir perpjauta riešinė yra asmeniniai aukštą statusą turėjusio individo papuošalai, atspindintys sukauptą didelį turtą, – sako ji. – Surasti jau vieną iš šių daiktų būtų reikšminga – o tai, kad viskas buvo rasta kartu, rodo, kad palaidotas žmogus buvo nepaprastai turtingas“.

Parengta pagal BBC.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(8)
(1)
(7)

Komentarai ()