Artėjame prie to, kas atrodė neįmanoma: pirma tokio tipo Alzheimerio vakcina išbandyta su žmonėmis ir rezultatai nuostabūs  ()

Alzheimerio liga yra nepagydoma. Ji naikina smegenų ląsteles, sukeldama didžiules kančias tiek pacientui, tiek jo artimiesiems. Galiausiai Alzheimerio liga sukelia mirtį. Tačiau galbūt tunelio gale jau matoma šviesa? Ką tik užbaigtas dar vienas Alzheimerio ligos vakcinos bandymų etapas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Axon Neuroscience“ sukurta vakcina „AADvac1“ yra laikoma daug potencialo turinčiais prevenciniais vaistais. Naujame antrosios fazės klinikinių bandymų etape „AADvac1“ buvo bandomas 193 Alzheimerio liga sergančių žmonių grupėje. 117 pacientų gavo „AADvac1“, likę, priskirti kontrolinei grupei, buvo gydomi placebu.

Žmonėms skirta net 11 „AADvac1“ dozių per 24 mėnesius. Mokslininkai pastebėjo, kad vaistus gavusių žmonių organizmai sukūrė daug antikūnų, kurie efektyviai kovoja su tau baltymais, kurių sankaupos smegenyse yra laikomos vienu ryškiausiu Alzheimerio ligos simptomų. Be to, neurodegeneraciniai procesai šių žmonių smegenyse buvo lėtesni. Mokslininkai teigia, kad tai yra pirmas kartas, kai jiems pavyko įrodyti, kad imunoterapija, nukreipta prieš tau baltymus, iš tikrųjų lėtina smegenų nykimą.

 

Tai - labai geri rezultatai, tačiau mokslininkai kol kas dar nepastebėjo, kad „AADvac1“ padėtų kovoti su protinės funkcijos prastėjimu. Tačiau toks trumpas tyrimas to ir negalėjo parodyti. Kol kas mokslininkams svarbiausia tai, kad „AADvac1“ poveikis yra matomas ir preparatas nesukelia ryškaus šalutinio poveikio. Tai reiškia, kad bus galima pereiti prie kito bandymų etapo.

 

„AADvac1“ yra vadinamas vakcina, nes šis preparatas tiesiogiai negydo. Jis tiesiog skatina imuninę sistemą kovoti su Alzheimerio ligos mechanizmo detalėmis. Tai - daug žadanti imunoterapija, kuri ateityje gali padėti milijonams pasaulio žmonių. Alzheimerio liga yra dažniausias demencijos sukėlėjas, nuo jos kenčia apie 50 milijonų pasaulio žmonių. Greičiausiai šis skaičius yra dar didesnis, nes didelė dalis Alzheimerio ligos atvejų, kaip manoma, lieka nediagnozuoti. 

Aut. teisės: Technologijos.lt
(25)
(0)
(25)

Komentarai ()