Vakcinos nuo COVID-19 tikriausiai suteiks ilgalaikę apsaugą: pasakė, kiek laiko persirgus išlieka imunitetas  (20)

Australijos mokslininkai nustatė, kad koronavirusine infekcija COVID-19 persirgusiems žmonėms imuninės sistemos atminties ląstelės, padedančios organizmui sparčiau reaguoti į pakartotinį kontaktą su patogenu, išsilaiko mažiausiai aštuonis mėnesius, sakoma antradienį paskelbtoje studijoje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tyrėjai ėmė kraujo mėginių iš 25 COVID-19 pacientų laikotarpiu nuo keturių iki 242 dienų po užsikrėtimo.

Kaip ir per kitus tyrimus, per kuriuos buvo stebima antikūnų reakcija, mokslininkai nustatė, kad antikūnų nuo koronaviruso koncentracija pradėjo mažėti po užsikrėtimo praėjus 20 dienų.

Tačiau studijos autoriai pažymi, kad visiems pacientams išliko B limfocitų, užtikrinančių imuninės sistemos „atmintį“ ir atpažįstančių vieną iš dviejų koronaviruso SARS-CoV-2 komponentų – dyglio ir nukleokapsidės (baltyminio apvalkalo) baltymus.

„Šiam virusui specifinės B atminties ląstelės stabiliai išsilaikė iki aštuonių mėnesių po infekcijos“, – sakoma studijoje.

Mokslininkų nuomone, šis atradimas didina viltis, kad naujai sukurtos vakcinos bus veiksmingos kovojant su koronaviruso pandemija. Be to, šis mechanizmas galimai paaiškina, kodėl visame pasaulyje pakartotinių užsikrėtimo koronavirusu atvejų iki šiol nustatyta labai mažai.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(18)
(4)
(14)

Komentarai (20)