Psichiatras įvertino, kas atsitiko su Putinu: tokia situacija ir negalėjo paveikti kitaip  ()

Gydytojas psichiatras Martynas Marcinkevičius sako, kad kone kiekvienam žmogui, kuris ilgą laiką turėtų absoliučią valdžią, grėstų tapti bejausmiu diktatoriumi, kokiu yra Vladimiras Putinas. Pasak specialisto, jausmas, kad virš tavęs – tik dangus ir neturi niekam atsiskaityti, paprastai tariant – „nuneša stogą“.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2022-04-10 Psichiatras įvertino, kas atsitiko su Putinu: tokia situacija ir negalėjo paveikti kitaip  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dalyvaudamas Žinių radijo laidoje „Mes tikriname“ psichiatras atkreipė dėmesį, kad mus pasiekia ribota informacija apie V. Putiną, nes asmeniniai dalykai apie jį yra kruopščiai slepiami.

„Tenka spręsti iš jo veiksmų. Prisiminkime, kad labai įdomi buvo V. Putino atėjimo istorija – jis juk nebuvo joks žinomas politikas ir tas jo daugiau kaip dvidešimt metų trukęs valdymas parodo klasikinį tirono, diktatoriaus kelią“, – kalbėjo jis.

M. Marcinkevičiaus teigimu, tai tikrai nebuvo žmogus, kuris turėtų rimtų psichikos sutrikimų ir jo veiksmai pakankamai ilgą laiką, specialisto vertinimu, buvo logiški ir pragmatiški.

Pašnekovas priminė, jog pradžioje daugelis pasaulio lyderių džiaugėsi jo atėjimu, jis kūrė, nors ir tam tikra prasme kiek suvaržytą visuomenę, bet iš kitos pusės – bendravo su pasauliu, pritraukė investicijas, bendradarbiavo.

„Ar tironais ir diktatoriais gimstama ar tampama? Mano atsakymas būtų vienareikšmiškas, kad jais tampama. Ir pagrinde juos padaro tokiais visa aplinka“, – pabrėžė laidos pašnekovas.

Valdžia tvirkina

Anot jo, kalbant apie tapimą diktatoriumi verta prisiminti pasaką apie drakoną: karžygys nužudo drakoną ir paskui pats tampa drakonu.

„TP-Link Archer AX53“ - „Wi-Fi 6“ maršrutizatorius, siūlantis didžiulę spartą, puikią aprėptį ir funkcijų turtingą programėlę (Apžvalga)
6764

„TP-Link Archer AX53“ – modernus maršrutizatorius, palaikantis „Wi-Fi 6“ technologiją ir siūlantis net 3 Gb/s spartą. Tai – įrenginys moderniems namams, kuriuose yra daug internetą naudojančių prietaisų, ypač tinkantis kompiuterinių žaidimų entuziastams bei visiems, kuriems svarbus greitas ir patikimas ryšys.

Išsamiau

„Frazė, kad drakonas mirė, tegyvuoja drakonas, parodo, kad beveik kiekvienas žmogus, nesvarbu, koks atėjo, per daugelį metų nesugeba pasipriešinti, nes valdžia tvirkina. Juk yra pasakymas – valdžia tvirkina, absoliuti valdžia tvirkina absoliučiai“, – kalbėjo jis.

M. Marcinkevičiaus teigimu, kalbant apie atsakomybę, taip, sprendimus priima V. Putinas, tačiau kas V. Putiną padarė V. Putrinu? Tai, anot jo, padarė Rusija, jos visuomenė.

„Diktatoriaus savybių turi daugelis, visos lyderiaujančios asmenybės turi ne visada pačių geriausių bruožų“, – patikino jis.

Psichiatro vertinimu, bet kuris žmogus, esant tokioms sąlygoms, taptų diktatoriumi, o pagrindinė to priežastis yra ta, kad žmogaus niekas nekontroliuoja ir jis pradeda nejausti jokios atsakomybės.

„Tada tavo įtaka užauga tiek, kad tu nieko nebijai, ateina suvokimas, kad esi pusdievis“,– laidoje kalbėjo jis.

Specialisto teigimu, tokia situacija, kai virš jo – tik dangus, žmogui „nuneša stogą“.

Beje, tokių, „mini diktatorių“, pasak M. Marcinkevičiaus, galime rasti ir daugybėje įmonių. Paprastai aplink juos susispiečia būrys garbintojų, kurie šneka tai, kas vadovui patinka.

 

Jo teigimu, diktatoriai per daugelį metų pavargsta, dažnai jie nebenori girdėti blogų naujienų, todėl atsikratoma sakančiais tiesą ir atsiranda pataikautojų ratas.

„Pataikautojai gauna labai dideles privilegijas, tiek finansines, tiek kitas. Tada žmogus atsiduria burbule. Žmogaus psichika yra, deja, dalykas paveikus. Jei visi aplink kažką sako, tu pradedi tuo tikėti“, – kalbėjo jis.

Psichiatro nuomone, pasikeitus diktatoriui Rusijoje viskas iš esmės liktų taip pat.

„Nemanau, kad V. Putinas asmeniškai Bučoje liepė nušauti dviratininką ar žmones surištomis rankomis įmesti į šulinį. Tačiau tai darydami žmonės yra ramūs, nes visą atsakomybę jie perduoda V. Putinui, tai yra, diktatoriui. Tautai ir tamsiems žmonėms yra gerai, nes visada aišku, kas yra atsakingas. Svarbiausia, kad tu neprisiimi jokios atsakomybės už savo baisius darbus. O mes tai palaikome – paklauskime kas atsakingas už žudynes Bučoje? Visi atsakys, kad V. Putinas, niekas nesakys, kad kažkuris kareivis“, – kalbėjo jis.

Baudžiauninkui reikia pono

Rusijoje, psichiatro teigimu, vyrauja baudžiauninko mentalitetas, o V. Putinas yra iš tų, kurie supranta, kad tokią liaudį išlaikyti geriausia tais pačiais baudžiavos principais.

 

Pasak specialisto, baudžiauninkui ponas, nemušantis karts nuo karto kupros lazda – blogas ponas. Baudžiauninkas, pasak jo, džiaugiasi gavęs į kuprą, ir jei ponas dėvi gražius kailinius, turi puikią karietą – tada jis yra labai geras ir gerbiamas.

Jis sutiko su istoriku ir žurnalistu Virginijumi Savukynu, kad kai negali žmonėms duoti gero gyvenimo, duodi ideologiją.

V. Savukynas Žinių radijui kalbėjo, kad V. Putinas yra geras pavyzdys, ką didelė valdžia padaro iš žmogaus. Jis priminė, kad nors pradžioje jis atrodė provakarietiškas, vis dėlto V.Putino valdymo pradžia siejama su gyvenamųjų namų sprogimais.

„Buvo apkaltinti čečėnai, panašu, kad tai padarė Rusijos FST tam, kad žmonės balsuotų už V. Putiną, nes iki to jis buvo niekam nežinomas. Jei pradedi savo aukštą politinę karjerą nuo nuodėmės, ji tave ir persekioja. Valdžia jį padarė tuo, kuo padarė – į jokius žmogiškumo rėmus netelpančiu asmeniu“, – kalbėjo jis.

Miega ramiai, nes neturi empatijos

V. Savukyno teigimu, nepaisant to, kad dėl jo sprendimo pradėti karą žūsta tūkstančiai žmonių, panašu, kad dėl to diktatorius miega ramiai.

 

Anot jo, pažvelgus arčiau į V. Putiną matyti, kad tai yra žmogus be empatijos: „Prisiminkime Kursko tragediją – Rusijos povandeniniam laivui patyrus avariją ten buvusius jūreivius buvo galima išgelbėti. Bet nei prašyta pagalbos iš šalies, nei buvo vykdomi aktyvūs gelbėjimo darbai ir jūreiviai mirė baisia mirtimi. Kai jo paklausė, kas nutiko Kurske jis atsakė: „jisai paskendo“. Visiškas empatijos nebuvimas savo šalies piliečiams kai ką rodo“.

Rekomenduojami video

Anot istoriko ir žurnalisto, prasidėjus karui Ukrainoje buvo manoma, kad jį privers apsigalvoti rusų kareivių žūtys. Tačiau V. Putinas į pasaulį žiūri kitaip nei Vakarų politikai – jis žiūri iš istorijos vadovėlio perspektyvos.

„Tai buvo aiškiai išdėstyta vasario 20 dienos kalboje, kur jis kreipėsi į Rusijos visuomenę. Koncepcija paprasta: Rusijos imperija, kuri egzistavo ir sovietmečiu, jis tą pabrėžė. Sovietų sąjungos žlugimas – imperijos nuopuolis, dabar reikia ją atkurti. Jis nori patekti į vadovėlius, kaip atgaivinęs Rusijos imperiją, o jei žiūri iš istorijos vadovėlio perspektyvos, ar svarbu, 10, 20 30 ar 50 tūkstančių mirčių?“, – klausė jis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Žinių Radijas
(10)
(2)
(8)

Komentarai ()

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai