Tamsoje švytinčių gyvūnų gretas papildė šuniukai  (6)

Pietų Korėjos mokslininkai, naudodami genų inžinerijos technologijas, teigia sukūrę keturis skalikus, kurie tamsoje šviečia raudonai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mokslininkų teigimu, ši technologija galėtų būti panaudota vaistų, skirtų žmonių ligoms gydyti, kūrimui. Keturi šuniukai, kurie pavadinti vienodais „Ruppy“ vardais (tai dviejų žodžių – „ruby“ (angl. rubinas) ir „puppy“ (angl. šunytis) – junginys), dienos šviesoje atrodo visiškai įprastai. Tačiau ultravioletinėje šviesoje jie švyti raudonai, o šunų nagai ir pilvai, kur oda plona, raudonai šviečia ir žiūrint plika akimi. Seulo universiteto profesorius Lee Byeong-chun, vadovavęs tyrėjų komandai, teigė, kad tai pirmieji pasaulyje transgenetiniai šunys, turintys fluorescencinius genus. „Šiame darbe svarbu ne tai, kad šunyčiai švyti, o tai, kad į juos perkėlėme genus“, – naujienų agentūrai AP teigė profesorius. JAV, Japonijos ir Europos mokslininkai jau anksčiau klonavo fluorescencines peles ir kiaules, tačiau tai gali būti pirmas atvejis, kai sėkmingai klonuoti modifikuotų genų turintys šunys. Anot Lee Byeong-chun, mokslininkai paėmė skaliko odos ląstelę, įterpė į ją Lee fluorescencinių genų, o tada įdėjo į kiaušinėlį bei implantavo į surogatinės motinos gimdą. Šešios patelės gimė 2007 metų gruodį. Po klonavimo jos turėjo geną, gaminantį proteiną, kuris sukelia švytėjimą. Du šunyčiai neišgyveno.

Švytintys šunys rodo, kad įmanoma sėkmingai įterpti specifines savybes turinčius genus, taigi ir tokius, kurie padėtų gydyti tam tikras ligas, teigė Lee Byeong-chun.

Anot mokslininko, jo komanda jau pradėjo implantuoti su žmogaus ligomis susijusius genus. Ši technologija, pasak jo, galėtų padėti rasti naujus Parkinsono ligos gydymo metodus. Daugiau detalių atskleisti jis nepanoro teigdamas, kad tyrimai dar vyksta.

Naudojantis tokia pat technologija kiek anksčiau Pietų Korėjos mokslininkai klonavo švytinčias kates. Panašius eksperimentus vykdo ir JAV mokslininkai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (6)